برای ساخت مساجد و بقاع متبرکه به فضای معنوی توجه شود
برای ساخت مساجد و بقاع متبرکه به فضای معنوی توجه شود
ره نگار/ نماینده عالی دولت در گیلان با اشاره به گسترش فرهنگ قرآن در جامعه  به ویژه نسل جوان گفت: در ساخت بقاع متبرکه، مساجد و حرم امام زادگان(ع) فضای معنوی مورد توجه باشد و به گسترش فرهنگ قرآنی توجه شود.

ره نگار/ نماینده عالی دولت در گیلان با اشاره به گسترش فرهنگ قرآن در جامعه  به ویژه نسل جوان گفت: در ساخت بقاع متبرکه، مساجد و حرم امام زادگان(ع) فضای معنوی مورد توجه باشد و به گسترش فرهنگ قرآنی توجه شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ره نگاران؛ به نقل از پایگاه اطلاع رسانی استانداری گیلان؛ همزمان با ایام دهه کرامت، همایش تجلیل از خیران ، خادمان، اعضای هیات امنا و امامان برتر جماعت بقاع متبرکه گیلان با حضور اسدالله عباسی_ استاندار گیلان در بقعه خواهر امام رشت برگزار شد.

نماینده عالی دولت در گیلان در این مراسم با بیان اینکه نیاکان و گذشتگان ما غرق در ولایت و پذیرای دین مبین اسلام بودند، اظهار کرد: مردم ایران از دیر بار تاکنون با اسلام و اهل بیت(ع) پیمان قلبی داشته و همواره در راه دفاع از دین و انقلاب از هیچ تلاشی دریغ نکردند.

عباسی با اشاره به نقش وجود بقاع متبرکه و امام‌ زادگان در خنثی‌سازی بسیاری از توطئه‌های دشمن گفت: وجود هر بقعه و زیارتگاه در ایران و گیلان نشان از تاریخ غنی  و فرهنگ اسلامی و مهمان‌نوازی مردم ایران  است.

وی با تأکید بر لزوم توجه به افزایش روحیه معنویت  در جامعه بیان کرد: مردم ما در بحران‌های مختلف به ائمه اطهار و معصومین متوسل شده و یک آرامش قلبی خاصی با حضور در حرم اهل بیت(ع) و امام زادگان پیدا می‌کنند که این امر حاکی از پیوند عمیق قلبی میان مردم و اهل بیت(ع) است.

استاندار گیلان یکی از اهداف دشمن را ایجاد شبهه دینی در خصوص دین مبین اسلام دانست و تصریح کرد: استکبار سعی دارد با ایجاد شبهه‌های دینی مردم را از مسیر اسلام دور کند، ولی وجود بقاع متبرکه در  ایران و وجود امام هشتم و خانم حضرت معصومه  درکشور و همچنین بصیرت  و دین داری مردم مانع می شود.

عباسی با بیان اینکه خدمت به ائمه اطهار و امامزادگان توفیقی بزرگ از سوی خدای متعال برای خادمان این اماکن مقدسه است، گفت: شهدا مسیر را برای زندگی و آینده هموار کردند و این از برکات قرآن اسلام و ارزش های دینی ما است.

وی با اشاره به نقش حضور مردم در اشاعه فرهنگ غنی ایرانی، اسلامی در جامعه افزود: حضور مردم در برنامه های دینی و فرهنگی نشان می دهد که ما می توانیم از طریق امامزادگان فعالیت‌های فرهنگی عظیم و ارزشمندی داشته باشیم.

نماینده عالی دولت در گیلان ادامه داد: بدون شک در جهان کنونی که دشمن به دنبال نفوذ فرهنگی و کمرنگ جلوه دادن فرهنگ دینی در جامعه است، حضور امامزادگان در ایران نقش مهمی در ترویج  فرهنگ قرآن در جامعه دارد.

عباسی همچنین با تأکید بر لزوم توجه به تبیین در خصوص امدادهای غیبی رخ داده در عملیات آزادسازی خرمشهر، تصریح کرد: در عملیات بیت المقدس رزمندگان اسلام دلاوری‌های بسیاری کرده و امدادهای الهی شامل حال جبهه حق شد، از این رو باید این فداکاری‌ها و تمامی اتفاقات سوم خردادماه سال ۶۱ برای نسل جدید تبیین شود.

وی با بیان اینکه  سرودهایی مثل سلام فرمانده در دنیا  یک انقلاب فرهنگی ایجاد کرده است، گفت:  دلیل پرآوازه بودن این سرود، به نورانیت نام مبارک امام زمان (عج) است زیرا این شعر در مقابل تمامی هجمه‌های دشمن ایستادگی کرده است.

در پایان این همایش از خیران ، خادمان، اعضای هیات امنا و امامان برتر جماعت بقاع متبرکه تجلیل به عمل آمد.

همچنین استاندار گیلان در این همایش با حضور در بین مردم به گفت و گو با آنان به درد و دل‌های آنان گوش فرا داد.

  • منبع خبر : پایگاه اطلاع رسانی استانداری گیلان