بدهی کارفرمایان گیلانی به تامین اجتماعی استان ۵۰۰ میلیارد تومان افزایش یافته است
بدهی کارفرمایان گیلانی به تامین اجتماعی استان ۵۰۰ میلیارد تومان افزایش یافته است
ره نگار/ با اتمام فرایند صدور بیلان کارگاهی لغایت اسفندماه سال 1401 در پایان تیرماه امسال، بدهی کارفرمایان گیلانی به تامین اجتماعی استان با رشدی 40 درصدی به افزون بر 1750 میلیارد تومان رسید.

ره نگار/ با اتمام فرایند صدور بیلان کارگاهی لغایت اسفندماه سال ۱۴۰۱ در پایان تیرماه امسال، بدهی کارفرمایان گیلانی به تامین اجتماعی استان با رشدی ۴۰ درصدی به افزون بر ۱۷۵۰ میلیارد تومان رسید.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ره نگاران؛ به نقل از روابط عمومی و امور فرهنگی اداره کل تامین اجتماعی استان گیلان، کیوان مرتضوی با اعلام این خبر افزود: سازمان تامین اجتماعی هر ساله در دو نوبت شش ماهه اقدام به صدور صورتحساب برای کارگاه های تحت پوشش مینماید و در آخرین بیلان صادره لغایت اسفندماه سال ۱۴۰۱ که عملیات محاسباتی آن در پایان تیرماه اتمام یافت رقم بدهی کارفرمایان گیلانی به تامین اجتماعی استان با ۴۰ درصد افزایش نسبت به دوره قبل از آن ( لغایت شهریور ۱۴۰۱ ) از ۱۲۵۸ میلیارد تومان به ۱۷۵۳ میلیارد تومان رسید.

وی با اشاره به اینکه از این رقم ۱۱۵۵ میلیارد تومان بدهی قطعی و در مراحل اخطار و اجرا و ۵۹۸ میلیارد تومان برآوردی و قابل اعتراض است اظهار داشت: این رقم بدهی مربوط به ۳۰۳۲۷ کارگاه مدیون میباشد.

مدیرکل تامین اجتماعی گیلان همچنین اذعان داشت بیش از ۷۸ هزار کارگاه فعال ( دارای بیمه شده و لیست حق بیمه ) و نیمه فعال ( دارای پرونده مطالباتی ) نزد شعب تامین اجتماعی استان دارای پرونده می باشند که از این تعداد ماهانه بیش از ۴۰ هزار فقره لیست حق بیمه اخذ می شود.

  • منبع خبر : روابط عمومی تامین اجتماعی استان گیلان