بدهی معوقه سال گذشته و بخشی از مطالبات سال جاری پرداخت شد
بدهی معوقه سال گذشته و بخشی از مطالبات سال جاری پرداخت شد

ره نگار/ مدیرکل بیمه سلامت گیلان با اشاره به پرداخت مطالبات معوقه گفت: همه مطالبات سال ۹۹ موسسات خصوصی و دولتی تسویه شد. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ره نگاران؛جمشید محمدی ضمن قدردانی از تلاشگران عرصه سلامت در این شرایط حساس کنونی افزود: بیش از ۴۰۸۰ میلیارد ریال از مطالبات سال ۹۹ به موسسات طرف […]

ره نگار/ مدیرکل بیمه سلامت گیلان با اشاره به پرداخت مطالبات معوقه گفت: همه مطالبات سال ۹۹ موسسات خصوصی و دولتی تسویه شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ره نگاران؛جمشید محمدی ضمن قدردانی از تلاشگران عرصه سلامت در این شرایط حساس کنونی افزود: بیش از ۴۰۸۰ میلیارد ریال از مطالبات سال ۹۹ به موسسات طرف قرارداد بیمه سلامت پرداخت شده است.

وی در خصوص پرداخت هزینه‌های درمان سال ۱۴۰۰ یاد آورشد: اداره کل بیمه سلامت گیلان به موسسات و مراکز درمانی طرف قرارداد که در سال جاری به بیمه شدگان بیمه سلامت خدمت ارائه کرده‌اند، ۳۱۴میلیارد ریال به مراکز دولتی دانشگاهی، غیردانشگاهی و خصوصی پرداخت کرد.

وی افزود: ۲۷۰میلیارد ریال در سطح یک روستایی پرداختی درسال جاری داشتیم.

محمدی با تاکید بر استفاده پزشکان و مراکز درمانی از نسخه نویسی الکترونیکی گفت: مراکزی که بصورت الکترونیکی نسخه نویسی انجام می دهند در پرداخت مطالبات آنها به روز می باشیم.

گفتنی است هم اکنون یک هزار و۶۵۵ مرکز از جمله مطب، داروخانه، آزمایشگاه، رادیولوژی، فیزیوتراپی، درمانگاه و بیمارستان استان گیلان طرف قرارداد با بیمه سلامت هستند.
گفتنی است بر اساس آخرین آمار، یک میلیون و ۲۵۳ هزار و ۵۶۷ نفر تحت پوشش بیمه سلامت گیلان هستند.

  • منبع خبر : روابط عمومی بیمه سلامت استان گیلان