ره نگار/ تئاتر شهر مجموعه سردار جنگل رشت با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی بازگشایی شد. 

ره نگار/ تئاتر شهر مجموعه سردار جنگل رشت با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی بازگشایی شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ره نگاران؛ به نقل از روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان، همزمان با اجلاسیه پایانی کنگره شهید میرزا کوچک و پس از نزدیک به دو دهه و با حضور اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، عباسی استاندار و رضا ثقتی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان؛ تئاتر شهر مجموعه سردارجنگل رشت بازگشایی شد.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در این آیین با بیان اینکه گیلان، استانی فرهنگی و هنری و پیشرو در هنرهای جدید است گفت: تئاتر، موسیقی، سینما از گیلان وارد شده و این استان مهد فرهنگ و هنر است.

اسماعیلی در حاشیه این آیین در جمع خبرنگاران؛ با اشاره به مجموعه سردار جنگل که بنایی تاریخی است و بسیاری از هنرمندان با آن خاطره دارند، اظهار داشت: این مجتمع نزدیک به دو دهه تعطیل بوده و در دولت مردمی و با حمایت های انجام شده، امروز در اختیار انجمن تئاتر و نمایش قرار می گیرد.

این مجموعه که حدود دو دهه پیش تعطیل شده بود؛ دارای یک سالن اصلی با گنجایش ۲۵۰ نفر، کارگاه تخصصی نمایش موسوم به پلاتو، انبار لباس، اتاق گریم، یک کتابخانه و مجموعه آموزشی است که امروز همزمان با اجلاسیه پایانی کنگره بین‌المللی شهید میرزا کوچک جنگلی بازگشایی شد.

  • منبع خبر : روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان