بازسازی پل تخریب شده سیبلی آستارا طی ۳ ماه آینده
بازسازی پل تخریب شده سیبلی آستارا طی ۳ ماه آینده
ره نگار/ رئیس سازمان راهداری کشور به اتفاق معاون استاندار و مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای گیلان از مناطق خسارت دیده شهرستان آستارا بازدید نمودند. 

ره نگار/ رئیس سازمان راهداری کشور به اتفاق معاون استاندار و مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای گیلان از مناطق خسارت دیده شهرستان آستارا بازدید نمودند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ره نگاران؛ غلامعلی نیک فهم در جریان بازدید از پل تخریب شده سیبلی شهرستان آستارا که با حضور رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل کشور انجام گرفت اظهار داشت: همواره ترافیک نقاط شهری و جاده‌های اصلی یکی از دغدغه‌های مهم شهرستان آستارا بوده است لذا آستارا در بحث حمل و نقل از سایر شهرستان‌های استان جلوتر بوده و پروژه‌هایی که اکنون در شهرستان فعال است، برای اقتصاد داخلی و خارجی کشور بسیار حائز اهمیت است.

مدیر کل راهداری گیلان با اشاره به دغدغه‌های حمل و نقل موجود در آستارا گفت: بحث بارانداز ریلی و تقاطع غیر همسطح ورودی بارانداز، جاده آستارا-آستارا که پل اتومبیل رو را به جاده آستارا-اردبیل مرتبط می‌کند و همچنین بحث توسعه پایانه مرزی آستارا و گمرک و مشکلاتی که در چند روز اخیر با بارش باران و جاری شدن سیل ایجاد شد و تخریب‌هایی که داشت دغدغه‌های شهرستان بود و حضور مسئولان یک هفته پس از بارش شدید باران در واقع بسیار ضرورت داشت و امروز از موقعیتی که به وجود آمد مشکلات رصد شد و گزارشی ارائه کردیم تا راهکارها دریافت شود.

وی افزود: همه این پروژه‌هایی که در شهرستان آستارا در بحث حمل و نقل مهم بوده امروز بررسی شد و پس از بازدیدهایی که انجام گرفت، در جلسه تخصصی مورد بحث و گفت و گو قرار گرفت و قرار شد در حوزه هر یک از معاونین در خصوص تکمیل پروژه‌های در دست اجرا تسریع شود تا بتوانیم در مدت کوتاه‌تری پروژه‌ها را به اتمام برسانیم و در دستور کار قرار دارد.

نیک‌فهم به طرح نوبت بندی مکانیزه پایانه مرزی آستارا اشاره کرد و گفت: از اواخر سال گذشته این طرح مطرح شد و در ۲۶ تیر سال جاری توسط وزیر راه و شهرسازی مورد بازدید قرار گرفت که در حال حاضر اجرایی شده و هر یک از رانندگانی که از هر جای کشور بخواهند از مرز آستارا به خارج کشور عزیمت کنند می‌توانند اینترنتی ثبت نام کنند و نوبت بگیرند.

وی همچنین به پل‌های آسیب دیده در سیل آستارا اشاره کرد و ادامه داد: در خصوص پل سیبلی تصمیمات لازم گرفته شد و همچنین پل بلوار سفیر امید نیز مورد بازدید قرار گرفت و همچنین از محوطه گمرک هم بازدیدی صورت گرفت و امیدواریم در آینده نه چندان دور پروژه‌هایی که پیشرفت فیزیکی مناسب دارند به اتمام برسند و پروژه‌هایی که برایشان بازه زمانی خاص تعریف شده تا یک سال آینده به بهره برداری برسد.

داریوش امانی همچنین در جریان این بازدید با اشاره به اهمیت این پل که در محور مواصلاتی پرتردد واقع شده است اظهار کرد: خوشبختانه حادثه سیلاب شهرستان آستارا و پل تخریب شده سیبلی حادثه جانی نداشت و اقدامات لازم برای بازسازی پل در حال انجام است و پیمانکار فعالیت خود را آغاز کرده است.

وی یادآور شد: قرار بر این شده که در سریع ترین زمان ممکن نسبت به یک راه انحرافی و دسترسی به جای پل سیبلی اقدام شود و در حال حاضر تردد به این طریق در حال انجام است.

امانی با تقدیر از همکاری همه دستگاه ها از جمله فرمانداری آستارا و پلیس راه، با تاکید بر اینکه برآورد اولیه برای بازسازی پل تخریب شده از سیل سیبلی ۴۰ میلیارد تومان بوده است، گفت: ۵۰ درصد هزینه‌های بازسازی این پل توسط ستاد مدیریت بحران و مابقی نیز توسط سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای کشور پرداخت خواهد شد تا در سریع‌ترین زمان ممکن و طی سه ماه آینده نسبت به بازسازی ایمن این پل که در مسیر پرتردد آستارا به تالش قرار دارد اقدام شود.

رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای کشور اضافه کرد: تعداد ابنیه تخریب شده در سیلاب اخیر شهرستان آستارا شامل یک دستگاه پل دهانه ۱۰ متر در محور آستارا به تالش بوده که برای ساخت آن اقدامات اولیه با دهانه ۲۰ متری در حال انجام است.

  • منبع خبر : پایگاه اطلاع رسانی ره نگاران