بازدید سه هزار نفر از نمایشگاه خدمات کسب و کار گیلان
بازدید سه هزار نفر از نمایشگاه خدمات کسب و کار گیلان
ره نگار/ مجری اولین نمایشگاه خدمات کسب و کار با رویکرد دانش بنیان گیلان گفت: این نمایشگاه، بیش از 3هزار نفر بازدید کننده داشت.

ره نگار/ مجری اولین نمایشگاه خدمات کسب و کار با رویکرد دانش بنیان گیلان گفت: این نمایشگاه، بیش از ۳هزار نفر بازدید کننده داشت.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ره نگاران؛ روهام قلیچی اظهار کرد: این نمایشگاه که طی سه روز از ۲۱ تا ۲۳ دی ماه در نمایشگاه بین المللی گیلان برگزار شد، بیش از سه هزار نفر بازدید کننده داشت و این میزان بازدید یک رکورد برای چنین نمایشگاههایی محسوب می شود.

وی افزود: علاوه بر حضور دکتر شاه میرزایی معاون وزیر صمت و استاندار گیلان، اغلب مدیران دستگاه های اجرایی استان از نمایشگاه خدمات کسب و کار گیلان بازدید کردند.

قلیچی ادامه داد: نمایشگاه خدمات کسب و کار ایران در سطح ملی چندی پیش در نمایشگاه بین المللی تهران برگزار شد، افزود: گیلان به عنوان اولین استان در کشور بود که این رویداد بزرگ در آن رخ داد.

وی خاطرنشان کرد: در این نمایشگاه حدود سه هزار مترمربع در اختیار غرفه داران قرار گرفت و بیش از ۱۰۰ مجموعه از فعالان این عرصه حضور موثری داشتند و خدمات خود را در حوزه کسب و کار در بخش صنعت، معدن، خدمات، تجارت و… در معرض دید بازدیدکنندگان قرار دادند.

مجری اولین نمایشگاه خدمات کسب و کار در گیلان گفت: این نمایشگاه، از نظر بازدید و وسعت مکان برگزاری جزء بهترین نمایشگاههای استان بوده است.

وی خاطر نشان کرد: بخش مهمی از اهداف این رویداد که شامل نمایش توانمندی های افراد و شرکت های مرتبط کشور و استانمان در این حوزه بود، محقق گردید.

وی با اشاره به دایر شدن میزهای مشاوره و توسعه خدمات کسب و کار و ارائه مشاوره های مرتبط با این حوزه در نمایشگاه مذکور گفت: از دیگر اهداف اصلی برگزاری این نمایشگاه، کمک به ارتقای فضای کسب و کار استان و دستیابی به رتبه های بالاتر استان گیلان در کشور بود که خوشبختانه تلاشهای موثری در این زمینه انجام شد و این فعالیتها بصورت مستمر پیگیری خواهد شد.

قلیچی با اشاره به اینکه قرار بود نمایشگاه خدمات کسب و کار گیلان در مهرماه سال جاری برگزار شود، اما بنا به دلایلی در دی ماه برگزار شد، تصریح کرد: تلاش داریم تا دومین نمایشگاه خدمات کسب و کار استان را در مهرماه سال آینده برگزار کنیم.

وی گفت: با توجه به رویکرد دانش بنیان نمایشگاه، در کنار اساتید، موسسات ارائه دهنده خدمات در حوزه کسب و کار، شرکتهای مشاوره ای و واحدهای تولیدی و خدماتی، فضاهایی نیز به حضور شرکتهای فناور، نوآور، صنایع خلاق، دانش بنیان و استارتاپ ها و نیز مراکز علمی و پژوهشی اختصاص یافته بود.

قلیچی با اشاره به برنامه های علمی و اجرایی نمایشگاه مذکور گفت: برگزاری جلسات پرسش و پاسخ، بیش از ۳۰ سخنرانی توسط اساتید ملی و استانی، سینما کارآفرینی و تحلیل فیلم برای دانش آموزان، دانشجویان و جوانان، ارائه تجربیات کارآفرینان موفق و غیر موفق کشور و استان، رونمایی و ارائه توضیحات در خصوص برخی سامانه های ارائه دهنده خدمات در حوزه کسب و کار از دیگر برنامه های این نمایشگاه بود که اجرایی شد.

وی تصریح کرد: حضور موثر و امیدبخش دانش آموزان عزیز به عنوان آینده سازان این مرز و بوم در نمایشگاه در قالب غرفه های هنرستانهای منتخب استان و ارائه آخرین دستاوردها و تولیدات آنها، در کنار بازدید تعداد قابل توجهی از دانش آموزان از سراسر استان از نمایشگاه و آشنایی آنان با محیط و ظرفیتهای حوزه خدمات کسب و کار، از مهمترین نقاط قوت این نمایشگاه بوده است.

  • منبع خبر : پایگاه اطلاع رسانی ره نگاران