بازدید از مسیرهای ریلی راه آهن و شناخت ظرفیت های مشترک دو مجموعه
بازدید از مسیرهای ریلی راه آهن و شناخت ظرفیت های مشترک دو مجموعه

ره نگار/ سیاوش غلامی مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان گیلان طی بازدیدی از مسیرهای ریلی با غلامحسین ولدی مدیرکل راه آهن شمال ۲ کشور دیدار و گفتگو کرد. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ره نگاران؛سیاوش غلامی مدیرعامل جمعیت هلال احمر گیلان به منظور بازدید از مسیرهای راه آهن و شناخت ظرفیت های مشترک هلال احمر […]

ره نگار/ سیاوش غلامی مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان گیلان طی بازدیدی از مسیرهای ریلی با غلامحسین ولدی مدیرکل راه آهن شمال ۲ کشور دیدار و گفتگو کرد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ره نگاران؛سیاوش غلامی مدیرعامل جمعیت هلال احمر گیلان به منظور بازدید از مسیرهای راه آهن و شناخت ظرفیت های مشترک هلال احمر و راه آهن با غلامحسین ولدی مدیرکل راه آهن شمال ۲ دیدار کرد.
در این دیدار سیاوش غلامی مدیرعامل جمعیت هلال احمر گیلان ضمن تاکید بر ضرورت همکاری نزدیک و تشریک مساعی دو دستگاه در مقابله با حوادث و سوانح احتمالی ریلی گفت: آموزش های امداد و نجات نه تنها کمکی برای کارکنان راه آهن است بلکه بیشترین منفعت آن در زمینه آسایش و رفاه مردم و ارتقا ایمنی سفر حاصل می شود زیرا فعالیت راه آهن در ارتباط مستقیم با مردم و خدمت به آنان است.
غلامی افزود: نمونه همکاری های راه آهن و جمعیت هلال احمر در بسیاری از سوانح بروز و نمود پیدا می کند که به عنوان مثال در سانحه قطار در نزدیکی ایستگاه رستم آباد که در سال گذشته رخ داد، این هماهنگی و همکاری به خوبی برای مردم به اثبات رسید.
مدیرعامل جمعیت هلال احمر گیلان انعقاد تفاهم نامه و گسترش همکاری های امدادی را کمک شایانی در مسیر ارتقا سطح آگاهی و افزایش ایمنی سامانه حمل و نقل ریلی دانست و این همسویی را برای نیل به اهداف مشترک، منشا خیر دانست.
سیاوش غلامی رسالت جمعیت هلال احمر را کمک رسانی و امداد به مردم عنوان کرد و افزود: لازمه انجام این رسالت، آموزش مستمر و مداوم تمامی امدادگران در ادارات، نهادها و دستگاههای اجرایی خواهد بود.
در ادامه مدیرکل راه آهن شمال ۲ با اشاره به موقعیت ممتاز مسیر ریلی کشور، گفت: موقعیت ممتاز جغرافیایی ایران در منطقه و ارتباط آن با آب های خلیج فارس و دریای عمان در جنوب و دریای خزر در شمال، ایران را به یکی از مهمترین مسیرهای ترانزیتی بین المللی در منطقه تبدیل کرده است.
ولدی با اشاره به موقعیت استراتژیک راه آهن گیلان اظهار کرد: پروژه راه آهن رشت _ انزلی _ آستارا علاوه بر اتصال راه آهن قزوین- رشت به بنادر کاسپین منطقه آزاد، انزلی و آستارا باعث اتصال خط راه آهن جمهوری اسلامی ایران به راه آهن جمهوری آذربایجان، اروپا و کشورهای مستقل مشترک‌المنافع ( cis ) می شود.
مدیرکل راه آهن شمال ۲ کشور مسیر ریلی گیلان را یک شاهراه بین المللی دانست و گفت: مسیر ریلی راه آهن گیلان، علاوه بر تکمیل شبکه حمل و نقلی کشور به عنوان یک شاهراه بین المللی و اتصال استان به شبکه ریلی کشور و کریدور ترانزیت بین المللی تمام ریلی شمال- جنوب منجر به اتصال شبکه ریلی دو کشور آذربایجان و ایران در مرز آستارا و ارتباط با بازارهای منطقه ای و دسترسی به بازار مصرف بالای ۲۶۰ میلیونی کشورهای مشترک المنافع با سهولت فراهم می کند.
ولدی با توجه بر لزوم همکاری های راه آهن و جمعیت هلال احمر اظهار داشت: با توجه به اهمیت فراوان سرعت در ارائه خدمات امدادی جمعیت هلال احمر، سرعت عمل در مسیر ریلی بیش از مسیر جاده ها است و در حوادث ریلی حضور عوامل امدادی جمعیت هلال احمر بسیار موثر است.
مدیرکل راه آهن شمال ۲ کشور با اشاره به همکاری های راه آهن و جمعیت هلال احمر گفت: با توجه به ظرفیت های مشترک راه آهن و جمعیت هلال احمر انعقاد تفاهم نامه همکاری، شناسایی مناطق خطر آفرین و آموزش های امداد و نجات در گام بعدی صورت خواهد گرفت.

  • منبع خبر : روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان گیلان