اولین “روستا بازار” گیلان در شهرستان رشت احداث می شود/ افتتاح اولین اتاق اصناف کشاورزی در رشت
 اولین “روستا بازار” گیلان در شهرستان رشت احداث می شود/ افتتاح اولین اتاق اصناف کشاورزی در رشت
ره نگار/ مراسم کلنگ زنی و احداث اولین "روستا بازار" استان گیلان و افتتاح اولین اتاق اصناف کشاورزی در شهرستان رشت با حضور سرپرست فرمانداری رشت، برگزار شد.

ره نگار/ مراسم کلنگ زنی و احداث اولین “روستا بازار” استان گیلان و افتتاح اولین اتاق اصناف کشاورزی در شهرستان رشت با حضور سرپرست فرمانداری رشت، برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ره نگاران؛ مراسم کلنگ زنی و احداث اولین روستا بازار استان گیلان در شهرستان رشت و آیین افتتاح اولین اتاق اصناف و منابع طبیعی در شهرستان مرکز استان گیلان با حضور مهندس عاشوری سرپرست فرمانداری رشت و تعدادی از مسئولین استانی و شهرستانی در شهر رشت انجام شد.

فاز اول پروژه اقتصادی احداث اولین روستا بازار استان گیلان در شهرستان رشت با تعداد ۲۰ غرفه و اعتباری بیش از مبلغ هفتاد میلیارد ریال در ایام دهه مبارک فجر امسال با همت اتحادیه شرکت های تعاون روستایی شهرستان رشت مورد بهره برداری و افتتاح قرار می گیرد.

این پروژه با هدف فروش انواع محصولات کشاورزی و با ارتباط با دیگر استان‌ها به صورت فضای مجازی و خریدآنلاین برپا می‌شود، کشاورزان با برپایی این بازار دائمی می‌توانند انواع محصولاتشان را به دیگر استان ها با قیمت مناسب ارسال کنند.

همچنین اتاق اصناف کشاورزی جهت بهره مندی کشاورزان برای اولین بار در شهرستان رشت امروز مورد بهره برداری قرار گرفت.

تشکیل اتاق اصناف کشاورزی فرصتی تازه برای توسعه بخش کشاورزی و هویت بخشی به شاغلین و مشاغل بخش کشاورزی شهرستان است که می تواند در جهت دفاع از حقوق و منافع صنفی و حرفه ای و پیگیری مطالبات قانونی کشاورزان و بهره برداران و حضور نمایندگان آنان در مراجع سیاستگذاری و برنامه ریزی در بخش کشاورزی گام بردارند.

  • منبع خبر : روابط عمومی فرمانداری شهرستان رشت