اولین دوره کلاس داوری درجه ۳ مسابقات نجات غریق استان گیلان برگزار شد
اولین دوره کلاس داوری درجه ۳ مسابقات نجات غریق استان گیلان برگزار شد
ره نگار/اولین دوره کلاس داوری درجه 3 مسابقات نجات غریق استان گیلان با حضور 32 نفر از ناجیان در رشت برگزار شد.

ره نگار/اولین دوره کلاس داوری درجه ۳ مسابقات نجات غریق استان گیلان با حضور ۳۲ نفر از ناجیان برگزار شد.

امیر مومنی در گفت و گو با خبرنگارپایگاه اطلاع رسانی ره نگاران؛ نوشین کریمی_ از برگزاری اولین دوره کلاس داوری درجه ۳ مسابقات نجات غریق استان گیلان خبر داد و اظهار کرد: این دوره آموزشی جمعه و شنبه (۷ و ۸ بهمن) در سالن المپیک شهرستان رشت برگزار می شود.

رییس هیات نجات غریق و غواصی شهرستان رشت افزود: در این دوره ۲۰ نفر از بانوان و ۱۲ نفر از آقایان شرکت دارند که از این تعداد ۱۳ نفر از ناجیان غریق شهرستان رشت هستند.

وی گفت: کلیه این شرکت کنندگان می توانند در صورت قبول شدن در دوره مربوطه در مسابقات نجات غریق استانی و یا کشوری به عنوان داور حضور داشته باشند.

مومنی با تاکید بر اینکه، هیات نجات غریق و غواصی در راستای فعالیت های خود، نجات جان انسان ها و کاهش آمار تلفات را اولویت کاری خود می‌داند تصریح کرد: امیدواریم با برگزاری کلاس های متعدد علمی، آموزشی و عملی ناجیان را بروز و آماده به خدمت داشته باشیم.

وی در ادامه با اشاره به اینکه ۱۰ شهرستان ساحلی استان گیلان در ۳۴ طرح در تابستان گذشته به مردم و گردشگران ارایه خدمت داده است، گفت: کلیه ناجیان غریق نیز برای حضور در طرح های سالم سازی آموزش دیده هستند.

  • نویسنده : نوشین کریمی
  • منبع خبر : پایگاه اطلاع رسانی ره نگاران