اولویت پرداخت مطالبات با مراکزی است که بصورت الکترونیکی نسخه نویسی انجام می دهند
اولویت پرداخت مطالبات با مراکزی است که بصورت الکترونیکی نسخه نویسی انجام می دهند

ره نگار/ مدیرکل بیمه سلامت استان گیلان از تسویه مطالبات مراکزی که نسخ نویسی الکترونیکی تا پایان فروردین سال جاری انجام داده اند خبر داد. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ره نگاران؛ جمشید محمدی افزود: این درحالی است که مطالبات مراکزی که هنوز مدارک را بصورت غیر الکترونیکی ارسال می کنند آبان ،وآذرماه پرداخت شده […]

ره نگار/ مدیرکل بیمه سلامت استان گیلان از تسویه مطالبات مراکزی که نسخ نویسی الکترونیکی تا پایان فروردین سال جاری انجام داده اند خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ره نگاران؛ جمشید محمدی افزود: این درحالی است که مطالبات مراکزی که هنوز مدارک را بصورت غیر الکترونیکی ارسال می کنند آبان ،وآذرماه پرداخت شده است.

وی با تاکید بر استفاده پزشکان و مراکز درمانی از نسخه نویسی الکترونیکی، اضافه کرد: مراکزی که بصورت الکترونیکی نسخه نویسی داشته باشند، در پرداخت مطالبات در اولویت قرار دارند.

محمدی با اشاره به اتصال ۱۰۰درصدی مراکز درمانی دولتی استان به سامانه نسخه نویسی الکترونیک گفت: در حال حاضر امکان نسخه نویسی الکترونیکی در تمامی مراکز دولتی فراهم شده و آموزش های لازم هم در این زمینه به کاربران داده شده است.

وی افزود: بیش از ۷۵%از بیمارستانهای خصوصی استان نیز دراین طرح ملی نسخه نویسی الکترونیکی فعال هستند.

مدیر کل بیمه سلامت یاد آور شد؛ درراستای کاهش کاربرد دفترچه های بیمه سلامت سازمان بیمه سلامت در نظر دارد که چاپ دفاتر صندوق روستاییان را نیز از ابتدای خرداد ماه و سایر صندوق‌های بیمه سلامت را از ابتدای تیرماه سال جاری متوقف و روند تجویز بیمار به صورت الکترونیکی انجام گیرد.

وی تصریح کرد: افراد از این پس به جای دفترچه با ارائه کد ملی قادر به استفاده از خدمات درمانی خواهند بود.

  • منبع خبر : پایگاه اطلاع رسانی ره نگاران