” اورژانس بانوان گیلان” اورژانس منحصر به فرد و پیشرو در کشور شناخته شد
” اورژانس بانوان گیلان” اورژانس منحصر به فرد و پیشرو در کشور شناخته شد
ره نگار/ دکتر جمشید محمدی گفت: اورژانس بانوان گیلان به عنوان اورژانس منحصر به فرد و پیشرو در کشور شناخته شده است.

ره نگار/ دکتر جمشید محمدی گفت: اورژانس بانوان گیلان به عنوان اورژانس منحصر به فرد و پیشرو در کشور شناخته شده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ره نگاران؛ دکتر جمشید محمدی، رئیس مرکز اورژانس گیلان، در مصاحبه‌ای با روابط عمومی مرکز اورژانس گیلان اظهار داشت: برای اولین بار اورژانس بانوان در رشت راه اندازی شد و همگام با چند استان کشور، جز معدود استان‌هایی است که نسبت به راه‌اندازی اورژانس بانوان اقدام و جهت ارائه خدمت به مصدومین، بیماران زن و دانش آموزان دختر و همچنین دانش آموزان، در محدوده پایگاه اورژانس بانوان به فعالیت بپردازد تا بخشی از جامعه که حساسیت بیشتری نسبت به حضور کارشناسان مرد بر بالینشان وجود دارد و به حرمت آنها، تیم اورژانس بانوان جهت خدمت رسانی در محل حادثه و یا منزل با هر شرایطی، حضور پیدا کنند.

رئیس مرکز اورژانس گیلان ادامه داد: یکی از دلایلی که اورژانس بانوان گیلان به عنوان پایگاه منحصر به فرد در اجلاس سراسری روسای اورژانس کشور شناخته شد به کارگیری راننده خانم برای آمبولانس بوده است که این امر فقط در استان گیلان رخ داده و هر استانی که موفق به راه اندازی اورژانس بانوان شده است از راننده زن استفاده نکرده بلکه رانندگان آنها مرد می‌باشند. استان گیلان برای اولین بار به صورت پیشرو در کشور، نسبت به بکارگیری خانم‌ها جهت رانندگی آمبولانس اقدام نموده که به عنوان طرح پایلوت برای سایر استان‌ها شناخته شده، بلکه استان‌ها از این طرح الگو گرفته و با به کارگیری بانوان، تحت عنوان راننده آمبولانس، اقدام نمایند.

وی افزود: علاوه بر این، از ابتکارات استان گیلان اینکه، همزمان با به کارگیری راننده زن، از دو کارشناس خبره فوریت‌های پزشکی با تحصیلات پرستاری هوشبری و نیز کارشناس رشته مامایی به طور همزمان در تیم عملیاتی اورژانس بانوان حضور داشته و این می‌تواند خدمات بیشتر و با کیفیت‌تر، نسبت به بیماران خانم در رابطه با بیماری‌های زنان و زایمان ارائه دهند که این نیز مورد توجه سازمان اورژانس کشور قرار گرفته است.

دکتر محمدی در ادامه گفت: امیدواریم با بکارگیری تمام ظرفیت‌ها و با جذب بانوان بیشتر، نسبت به توسعه اورژانس بانوان در رشت و همچنین شهرهای بزرگ استان گیلان در آینده اقدام نماییم تا بخشی از مشکلات مراجعینی که تمایل دارند از خدمات پرسنل زن استفاده نمایند برطرف شود. آنچه که مهم است اینکه تمامی خدمات اورژانس ۱۱۵ رایگان است و در رابطه با اقدامات انجام گرفته و تجهیزات به کار گرفته شده هیچگونه هزینه‌ای دریافت نمی‌شود.

رئیس اورژانس گیلان عنوان کرد: ساعت کاری اورژانس بانوان همه روزه از ۸ صبح تا ۸ شب می‌باشد و اورژانس هم اکنون با ۸۶ پایگاه فعال شهری، جاده‌ای، موتور آمبولانس، اورژانس هوایی با یک فروند بالگرد، در استان گیلان نسبت به هموطنان عزیز ارائه خدمت می‌پردازد، اورژانس گیلان به طور متوسط و میانگین ماهانه ۱۰ هزار ماموریت امدادی انجام می‌دهد و حدود ۲۰ هزار تماس تلفنی برقرار می‌شود که از خدمات مشاوره‌ای کارشناسان فوریت‌های پزشکی و پزشک مستقر، بهره‌مند خواهند شد.

وی در پایان افزود: امیدوارم مردم عزیز، همیشه با رعایت نکات بهداشتی سلامت و تندرست باشند و هیچگاه نیاز به خدمات اورژانس و درمانی نداشته، اما بر حسب وظیفه ما مکلفیم، از امکانات و آمادگی لازم برخوردار باشیم.

  • منبع خبر : پایگاه اطلاع رسانی ره نگاران