اهداکنندگان خون در رشت و لاهیجان طی ماه‌ مبارک رمضان جریمه نمی‌شوند
اهداکنندگان خون در رشت و لاهیجان طی ماه‌ مبارک رمضان جریمه نمی‌شوند

ره نگار/ مدیرکل انتقال خون گیلان از جریمه نشدن اهداکنندگان خون در رشت و لاهیجان در طول ماه‌ مبارک رمضان خبر داد. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ره نگاران؛ مدیر‌کل انتقال خون گیلان با بیان اینکه بنا بر تجربه سال‌های گذشته، اهداکنندگان در ساعات پس از صرف افطار خون اهدا می‌کنند، گفت: بر اساس کمیته امنیتی […]

ره نگار/ مدیرکل انتقال خون گیلان از جریمه نشدن اهداکنندگان خون در رشت و لاهیجان در طول ماه‌ مبارک رمضان خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ره نگاران؛ مدیر‌کل انتقال خون گیلان با بیان اینکه بنا بر تجربه سال‌های گذشته، اهداکنندگان در ساعات پس از صرف افطار خون اهدا می‌کنند، گفت: بر اساس کمیته امنیتی و انتظامی ستاد کرونا آن‌دسته از افرادی که در ساعات شبانه در پایگاه های انتقال خون رشت و لاهیجان مراجعه و خون اهدا می‌کنند جریمه نخواهند شد.

دکتر بابک پاکدل با اشاره به استمرار دریافت خون اهدا‌کنندگان در ماه مبارک رمضان، اظهار کرد: با توجه به نیاز مستمر بیماران به خون و فرآورده‌های آن، پایگاه های انتقال خون استان در طول ماه مبارک رمضان نیز آماده دریافت خون اهدایی گیلانیان هستند.

وی با بیان اینکه تجربه نشان داده در ماه مبارک رمضان، نوع دوستان عمدتا در ساعات بعد از صرف افطار خون اهدا می‌کنند، افزود: بر اساس نیاز مبرم بیماران و مراکز درمانی به خون تازه و ضرورت تامین به موقع و به اندازه آن، پایگاه های منتخب انتقال خون رشت و لاهیجان آماده دریافت خون در ساعات شب علاوه بر ساعت صبح تا عصر هستند.

مدیرکل انتقال خون گیلان با اشاره به اعمال محدودیت های ترافیکی شبانه در پی شیوع ویروس کرونا، گفت: بر اساس مصوبه کمیته امنیتی، اجتماعی و انتظامی ستاد کرونا، آن دسته از افرادی که در ساعات شب به پایگاه های انتقال خون با خودرو مراجعه و خون اهدا می‌کنند پلاک خودرو آن‌ها ثبت شده و جهت رفع اثر تخلف، به پلیس راهور ابلاغ می‌شود.

دکتر پاکدل همچنین در خصوص ارائه کنندگان خدمات در مراکز انتقال خون و ضرورت حضور آن ها به جهت خون‌گیری از نوع‌دوستان، تصریح کرد: کارکنانی که در ساعات شب در مراکز انتقال خون حضور پیدا می‌کنند نیز پلاک خودرو آن‌ها در طول ماه مبارک رمضان در سامانه های پلیس راهور ثبت و از بابت جریمه تردد در ساعت منع آمد و شد مشکلی نخواهند داشت.

  • منبع خبر : روابط عمومی انتقال خون استان گیلان