انعقاد بیش از ۸۰۰۰ قرارداد بیمه اختیاری و مشاغل آزاد غیرحضوری در تامین اجتماعی گیلان
انعقاد بیش از ۸۰۰۰ قرارداد بیمه اختیاری و مشاغل آزاد غیرحضوری در تامین اجتماعی گیلان

ره نگار/از آغاز طرح توسعه خدمات غیرحضوری و تحول دیجیتالی سازمان تامین اجتماعی تاکنون، بیش از هشت هزار نفر از شهروندان گیلانی از این طریق انعقاد بیمه های اختیاری و مشاغل آزاد نموده اند. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ره نگاران؛ محمد هرمزی معاون تعهدات بیمه ای تامین اجتماعی گیلان با بیان اینکه از اواسط […]

ره نگار/از آغاز طرح توسعه خدمات غیرحضوری و تحول دیجیتالی سازمان تامین اجتماعی تاکنون، بیش از هشت هزار نفر از شهروندان گیلانی از این طریق انعقاد بیمه های اختیاری و مشاغل آزاد نموده اند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ره نگاران؛ محمد هرمزی معاون تعهدات بیمه ای تامین اجتماعی گیلان با بیان اینکه از اواسط آبانماه سال ۱۳۹۹ طرح ۳۰۷۰ با هدف بسترسازی ارائه ۳۰ خدمت سازمانی برای کاهش ۷۰ میلیون مراجعه سالانه در دستور کار قرار گرفت که این مهم با تکیه بر رویکرد نوین برای توسعه خدمات دیجیتالی و الکترونیکی انجام پذیرفت افزود: در این طرح بسیاری از خدمات برای سه بخش مخاطبین یعنی بیمه شدگان، کارفرمایان و مستمری بگیران بصورت اینترنتی مهیا گردید.
وی با اشاره به اینکه امکان انعقاد بیمه اختیاری و مشاغل آزاد از طریق سامانه خدمات غیرحضوری سازمان به نشانی es.tamin.ir دو خدمت از مجموعه سرویس های ارائه شده هستند اظهار داشت: شهروندان گیلانی در هشت ماهه آذر سال گذشته لغایت تیرماه ۱۴۰۰ تعداد ۶۲۱۴ قرارداد بیمه مشاغل آزاد و ۱۸۹۸ مورد بیمه اختیاری در این سامانه به ثبت رسانده اند که ۵۷۶ نفر از آنان را بانوان و بقیه را مردان تشکیل میدهند.
معاون تعهدات بیمه ای تامین اجتماعی گیلان با اشاره به اینکه شعب یک و دو رشت با بیش از ۱۱۰۰ نفر و بندرانزلی با ۶۷۰ نفر متقاضی، بالاترین آمار این بخش را به خود اختصاص داده اند اظهار داشت: هرچند درصد قابل توجهی از این آمار مربوط به انعقاد مجدد قراردادهای ابطالی بدلیل عدم پرداخت حق بیمه و ایجاد فاصله و خلاء در بیمه پردازی بوده است ولی در مجموع میزان ثبت درخواستها بیانگر اسقبال قابل قبول و اشاعه فرهنگ بیمه ای در بین گیلانیان است.
وی همچنین افزود: ثبت درخواست و اقدامات لازم برای تمامی کمک هزینه ها و غرامتهای بارداری و بیماری، خرید دوره سربازی بعنوان سابقه بیمه ای، کسر از ماه سوابق و … در حوزه بیمه شدگان، ثبت درخواست بازنشستگی، گواهی کسر اقساط، گواهی فرزندان اناث و اشتغال به تحصیل فرزندان تحت تکفل و … برای مستمری بگیران از جمله مهمترین خدمات قابل دریافت در این سامانه است.
شایان ذکر است تا پایان تیرماه سالجاری قریب به ۷۳۰۰۰ بیمه شده گروه مشاغل آزاد و بیش از ۲۱۶۰۰ بیمه شده اختیاری به اتفاق افراد تبعی خود تحت پوشش تامین اجتماعی گیلان قرار داشته و بیش از ۲۰ درصد بیمه شدگان اصلی استان را تشکیل میدهند.

  • منبع خبر : روابط عمومی تامین اجتماعی استان گیلان