انتخابات که تمام شود، آغاز فصل دوستی و تعامل است
انتخابات که تمام شود، آغاز فصل دوستی و تعامل است
حدیثه فلاح کریمی، فعال حوزه رسانه و اطلاع‌رسانی گیلان در یادداشتی می‌نویسد: "انتخابات که تمام شود، آغاز فصل دوستی و تعامل است."

ره نگاران/ امروز و این انتخاب تا ساعاتی دیگر تمام می‌شود و فردا خورشید با معرفی منتخب مردم همین دیار غروب می‌کند، آنگاه فصل دوستی و تعامل در خانه امن و پر افتخارمان آنهم با غرور و تعصب ملی آغاز می‌شود.

به قلم: حدیثه فلاح کریمی، فعال حوزه رسانه و اطلاع‌رسانی

فارغ از هر نتیجه حاصل مشارکت حداکثری مردم در جریان انتخاب رئیس جمهور فریاد بلند ایران دوستی یکایک افرادیست که دشمن با هزار نیرنگ برای یاس آنان نقشه کشیده و اتاق‌ها که چه عرض، شهرک‌های فکر طراحی کرده است.

بدخواهان این روزها تلاش بسیار کردند تا به اثبات برسانند تفکرات و خط مشی جمهوری اسلامی ایران پوسیده است و مردم برای ناسازگاری قد علم کردند، اما صفوف پیر و جوان پشت درب شعبه های اخذ رای آن هم قبل از آغاز رسمی رای گیری چیز دیگری را نشان می دهد.

لبخند و شور انتخابات چیزی نیست که بتوان با سیاه نمایی آن را پنهان کرد، دستان لرزان مادر و پدر شهیدی که امروز با کمر خمیده اما شناسنامه به دست برای ادامه راه و آرمان دسته گل نثار کرده خود به انقلاب آمده اند را چگونه باید ممیزی کرد؟!

امروز نقطه غرور و افتخار، نه تعدد و نه جنسیت حاضر در ‌پای صندوق های رای شهر و روستاها، بلکه وطن دوستی و نگرانی برای فردای سرزمین مان ایران است.

اصلاً این روزها هر خانه یک ایران است، چنانکه گاهی عقیده فرزند برای رئیس جمهور آینده شماره ۲۲ یا ۴۴ و انتخاب و مصلحت اندیشی پدر و مادر برعکس آن است؛ در نهایت چه زیباست اتحاد برای پایداری شعار ”ایران همیشه مستدام ”

امروز و این انتخاب تا ساعاتی دیگر تمام می‌شود و فردا خورشید با معرفی منتخب مردم همین دیار غروب می‌کند، آنگاه فصل دوستی و تعامل در خانه امن و پر افتخارمان آنهم با غرور و تعصب ملی آغاز می‌شود.

یاد مصطفی رحماندوست شاعر ترانه ” خانه ما ” در کتاب فارسی دوم دبستان هم سبز که میهن دوستی را از کودکی در خاطرمان نقش بست.

خوب و عزیزی

ایران زیبا

پاینده باشی

ای خانه ما

من دوست هستم

با شهرهایت

با کوه و دشتت

با نهرهایت

خورشید اسلام

یک بار دیگر

تابیده از تو

الله اکبر

در هر کجایت

خون شهیدان

پیوسته جاریست

ای خاک ایران

بر کوی و کوچه

بر دشتهایت

روئیده لاله

جانم فدایت

  • نویسنده : حدیثه فلاح کریمی، فعال حوزه رسانه و اطلاع‌رسانی
  • منبع خبر : پایگاه اطلاع رسانی ره نگاران