امیدوارم شاهد پیشرفت و حل مشکلات شهری باشیم
امیدوارم شاهد پیشرفت و حل مشکلات شهری باشیم

ره نگار/ مجید عزیزی در نهمین جسله علنی شورای شهر رشت به ارایه نطق پرداخت: جهت استحضار شهروندان عزیز انتخاب شهردار منتخب رشت توسط اعضای شورای اسلامی در یک پروسه زمانی مشخص و با در نظر گرفتن مصلحت عمومی و‌ منافع شهروندان به سرانجام رسید و در همین راستا انشاءالله با تایید حکم مسئولیتی شهردار […]

ره نگار/ مجید عزیزی در نهمین جسله علنی شورای شهر رشت به ارایه نطق پرداخت:

جهت استحضار شهروندان عزیز انتخاب شهردار منتخب رشت توسط اعضای شورای اسلامی در یک پروسه زمانی مشخص و با در نظر گرفتن مصلحت عمومی و‌ منافع شهروندان به سرانجام رسید و در همین راستا انشاءالله با تایید حکم مسئولیتی شهردار منتخب توسط وزیر محترم کشور قطعا تلاش ها برای پیشرفت و ارائه خدمات و رفع کم و کاستی موجود در بدنه مدیریت شهری با تمام توان توسط ایشان و مجموعه مدیریت شهری در شهرداری با توان مضاعفی ادامه خواهد داشت.

در همین راستا، جا دارد از تمامی فعالان سیاسی و اجتماعی استان که دلسوزانه با انتقادات و نظرات موافق و‌ مخالف خود با نیت خیرخواهانه حامی منتخبین خود بودند و هستند تقدیر و‌ تشکر صمیمانه داشته باشم.

همانطور که قبلا هم بیان کردم می‌دانستیم که با انتخاب جناب مهندس امیرحسین علوی برای اعضای شورا هزینه خواهد داشت البته نه فقط با انتخاب ایشان بلکه فرد دیگری را هم انتخاب میکردیم به دلایل دیگر نیز برای شورا هزینه ایجاد می‌کرد و این چالش ها مختص به رشت نیست مثلا با انتخاب جناب زاکانی در تهران با مخالفت های زیادی روبرو شد و متاسفانه همین تنگ نظری ها و حس خودبرتربینی ها و رقابت های بی اساس سیاسی و عدم از خودگذشتگی باعث شده تاکنون در خصوص استاندار هم در سطح ملی به نتیجه ایی نرسیم.

در هر صورت با توجه به شناختی که از مهندس علوی داریم امیدواریم شاهد پیشرفت و حل مشکلات شهری باشیم و امیدوارم برادر خوبم جناب مهندس علوی با تدبیر مدیریتی و تجربه دانشی و‌ با کمک نیروی های انقلابی چشم انداز روشنی را برای رشتوندان به تصویر بکشند.

اما با توجه به انتخاب مهندس علوی متاسفانه برخی ها با اتهام زنی حال آگاهانه و عامدانه یا از روی ناآگاهی با ایجاد تفرقه و شکاف بین اعضای محترم در سدد تضعیف ارکان شورا وبرهم زدن آرامش و اتحاد و تمرکز اعضای شورا برآمدند.
و با این اقدامات تفرقه افکنانه بگمانم در تلاش هستند تا زمان بیشتری را برای ماندن در فضای سیاسی استان برای خود فراهم سازند اما تجربه حضور آنها در فضای سیاسی و رقابت های انتخاباتی گواه چیز دیگری هست و اینها در تحلیل های خود سخت در اشتباه هستند.

این افراد باید بدانند که با شکاف و تفرق در بین اعضای محترم شورا نمیتوانند شکافی بین ما ایجاد کنند چرا که جایگاه این شورا سیاسی نبوده و نخواهد شد و تمام دغدغه اعضا در راستای حل مشکلات شهری خواهد بود.
تفرقه اندازان بدانند شورای ششم شهر رشت اگر به اختلاف نظر هم برسند آنقدر بینش و نگرش انقلابی دارند که با خرد جمعی و نگاه به منافع عمومی شهر و مردم جایگاه شورا را با سهم خواه های عوامل بیرونی به خطر نیندازند.

بهرحال اخلاق اسلامی حکم می کرد که اگر انتخاب شورا به ذائقه کسی یا طیفی خوش نیامد تخریب و تهدید و افتراق را چاشنی بی اخلاقی های سیاسی خود نکنند و به ابهامات ناصواب خود صرفا در فضای رسانه ایی دامن نزنند و مثل دیگر بزرگان و دلسوزان رفتار میکردند

برای بنده جای سوال است که چرا این افراد در انتخاب اول اعضای شورا نقدی نداشتند و حتی استقبال کردند مگر اینکه تصور کنیم انتخابی که تضمین کننده منافع آنها باشد بدون هیچ نقدی و آرمانخواهی موافق و همراه همسو خواهند بود.

در هر صورت مطالبه گری حق هر شهروندی است و اگر انتقاد نباشد که هیچ رویه غلط و اموراتی اصلاح نمیشود اما نقدی که منصفانه و بدور از حب و بغض و نگاه نفسانی باشد و قطعا اعضای محترم شورا هم باید خود را ملزم به پاسخگویی بدانند و خواهند دانست.
اما هیچ کدام زیر چتر شخص یا جریانی نخواهند رفت و آنها باید بدانند که شورای ششم مستقل بوده و خواهد ماند و خود را درگیر با اشخاص و طیف ها نخواهد کرد.

در خصوص بعضی از انتقادها برای افکار عمومی جای ابهام و سوال است که چرا عده ایی معیار انقلابی گری را در رفتار و‌ کردار و همراهی با جریانات سیاسی خود تعریف می کنند.

آیا افراد را از دایره انقلاب دور کردن هنر است؟

آیا با برخود شخصی و‌ سلیقه ای جوانان را از میدان خدمت حذف کردن جایز هست؟

چرا انقلابی بودن را فقط در خط و مشی خودتان ترسیم میکنید آنها واقعا نمیدانند که این‌ نوع نگرش چه عواقب سیاسی در جامعه خواهد داشت؟

امروز جوانهای ما از نسل اول انقلاب انتظار دارند که با اعلام بازنشستگی ، مدیریت فضای سیاسی و اجتماعی و حتی فرهنگی را به نسل بعد از خود یعنی جوانان تحصیلکرده و با دانش و با بصیرت بسپارند و با شناخت موقعیت حساس کشور تجربیات خود را با بودن در کنار آنها منتقل کنند.

کاش این مدعیان انقلاب گری فرمایشات گوهربار سردار دل ها، شهید حاج قاسم سلیمانی را الگوی رفتار و عمل خود قرار دهند.
کاش این مدعیان انقلاب گری فرمایشات گوهربار سردار دل ها، شهید حاج قاسم سلیمانی را الگوی رفتار و عمل خود قرار دهند که معتقد بودند با متهم کردن و برچسب زنی های سیاسی اصول گرایی و اصلاح طلبی تنها میدان خدمت را خالی میکنیم و جوانان را دلسرد.

سرداری که نه اصلاح طلب بود و نه اصولگرا بلکه انقلابی بود و وانقلابی می اندیشید و هرکسی از هر جریانی که برای مردم خدمت میکرد را می پذیرفت و الگوی خدمت را کنار مردم بودن می دانست!

در پایان انتظار هست به جهت حفظ وحدت و همچنین تقویت جریان انقلابی و در راستای منویات حضرت امام خامنه ای مدظله العالی در گام دوم انقلاب، عرصه مدیریت سیاسی و اجتماعی و اجرایی کشور را به نسل بعد از خود بخصوص جوانان با اراده و با بصیرت و آگاه به دانش روز واگذار کرده و با این تصمیم ولایت پذیری خود را نمایان کنید.

با احترام مجید عزیزی
نائب رییس شورای اسلامی کلانشهر رشت

  • منبع خبر : پایگاه اطلاع رسانی ره نگاران