امداد رسانی به ۸۲ هزار و ۸۴۸ بیمار و مصدوم اورژانسی طی سال گذشته
امداد رسانی به ۸۲ هزار و ۸۴۸ بیمار و مصدوم اورژانسی طی سال گذشته

ره نگار/ رییس مرکز اورژانس گیلان از انجام ۸۲ هزار و ۸۴۸ ماموریت اورژانسی توسط پرسنل فوریت های پزشکی گیلان در سال ۱۳۹۹ خبر داد. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ره نگاران؛ دکتر پیمان اسدی، رییس مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی گیلان با اشاره به ثبت بیش از ۴۰۰ هزار تماس با مرکز اورژانس گیلان، […]

ره نگار/ رییس مرکز اورژانس گیلان از انجام ۸۲ هزار و ۸۴۸ ماموریت اورژانسی توسط پرسنل فوریت های پزشکی گیلان در سال ۱۳۹۹ خبر داد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ره نگاران؛ دکتر پیمان اسدی، رییس مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی گیلان با اشاره به ثبت بیش از ۴۰۰ هزار تماس با مرکز اورژانس گیلان، گفت : سال ۱۳۹۹ سال پرکاری برای فوریتهای پزشکی گیلان بوده است.

وی در ادامه از انجام ۶۴ هزار و ۸۷۲ ماموریت غیر ترافیکی توسط پرسنل فوریت های پزشکی گیلان در سال گذشته خبر داد و افزود: تعداد حوادث ترافیکی که توسط فوریت های پزشکی امداد رسانی شد ۱۷ هزار و ۹۷۶ بوده است.

همچنین در ادامه گفت: تعداد ۴۸ هزار و ۱۷ نفر نیز توسط اورژانس ۱۱۵ به بیمارستان های استان انتقال یافتند.

دکتر اسدی با اشاره به آماده باش ۶۷ پایگاه اورژانس گیلان جهت مقابله کرونا ویروس، یاد آور شد: در این مدت تعداد ۷ هزار و ۶۰۶ ماموریت اورژانسی مختص موارد مشکوک به کرونا توسط پرسنل اورژانس ۱۱۵ انجام پذیرفته است.

رییس مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی گیلان به احیای قلبی یوی موفق که توسط اورژانسی ها انجام شده است اشاره کرد: تعداد ۶۵ مورد احیای قلبی روی موفق و تعداد ۱۱ زایمان توسط همکاران اورژانسی در این مدت انجام شده است.

دکتر پیمان اسدی ضمن تقدیر از مردم فهیم گیلان، درخواست کرد همچون گذشته به توصیه های وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی توجه کنند و با رعایت دستورالعمل های ستاد مقابله با کرونا از خود و خانواده خود در برابر ویروس کرونا محافظت نمایند.

وی در خاتمه از پرسنل فوریتهای پزشکی گیلان که ایثارگرانه و خستگی ناپذیر در خط مقدم مبارزه با ویروس کرونا در حال امداد رسانی به مردم این دیار هستند تشکر و قدردانی کرد.

  • منبع خبر : روابط عمومی اورژانس و فوریت های پزشکی گیلان