امام حسین(ع) بدنبال «هل من ناصر ینصرونی» بود
امام حسین(ع) بدنبال «هل من ناصر ینصرونی» بود
ره نگار/حجت الاسلام تسخیری با اشاره به نقش پنج عنصر فرصت طلبان، مزدوران، مسخ شدگان، مجبور شدگان و خوارج در کنار قاتلان امام حسین(ع)گفت: امام حسین(ع) سخنران، مداح، سینه زن و لباس مشکی‌پوش نمی‌خواهد بلکه به دنبال «هل من ناصر ینصرونی» بود.

ره نگار/حجت الاسلام تسخیری با اشاره به نقش پنج عنصر فرصت طلبان، مزدوران، مسخ شدگان، مجبور شدگان و خوارج در کنار قاتلان امام حسین(ع)گفت: امام حسین(ع) سخنران، مداح، سینه زن و لباس مشکی‌پوش نمی‌خواهد بلکه به دنبال «هل من ناصر ینصرونی» بود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ره نگاران؛ نوشین کریمی_  حجت الاسلام تسخیری_نماینده ولی فقیه  در قرارگاه دو کوهه در اجتماع بزرگ جوانان حضرت علی اکبر علیه السلام جمعیت هلال احمر استان گیلان که در بقعه فاطمه اخرا(خواهر امام) رشت برگزار شد، با گرامی‌داشت یاد و خاطره ۸ هزار شهید گلگون کفن استان گیلان، شهدای مدافعان امنیت، سلامت و حرم، پیرامون فرازی از زیارت عاشورا بیان کرد: زیارت عاشورا پیام‌های بسیار مهمی را برای آزادگان عالم دارد.

این استاد حوزه و دانشگاه با اشاره به درس‌های فراوانی که زیارت عاشورا برای کسانی که به دنبال حریت، آزادگی و عزت هستند، دارد افزود: در زیارت عاشورا آمده است «خدا لعنت کند کسانی را که شما را به قتل رساندند و آنان که تمکین کردند و در قتل شما همراه بودند»

حجت الاسلام تسخیری اضافه کرد: با خواندن این فراز شاید فقط ذهن ما در رابطه با قاتلین امام حسین(ع) درگیر می‌شود، اما عمق موضوع و ماجرای عاشورا بسیار است.

وی در ادامه پنج عنصر را در مقابل امام حسین علیه السلام و وقایع کربلا دخیل دانست و اظهار کرد: علاوه بر قاتلین امام حسین(ع) فرصت طلبان، مزدوران، مسخ شدگان، مجبور شدگان و خوارج نیز در به قربانگاه رفتن امام نقش داشته اند.

حجت الاسلام تسخیری تصریح کرد: از این رو واقعه عاشورا را فقط یک گروه از قاتلینی که به میدان آمدند شکل ندادند بلکه آنان که از امیرالمومنین کینه بر دل داشتند، آنان که ترسیده بودند و آنان که به دنبال ثروت و قدرت بودند و حتی آنان که سکوت کردند و به یاری حسین(ع) نرفتند، آن واقعه را شکل دادند.

وی خاطر نشان کرد: دانستن این موضوع بیان یک تاریخ نیست بلکه بیان یک جریان فکری است.

حجت الاسلام تسخیزی افزود: تاریخ فراموش می‌شود مگر اینکه در کتاب‌ها جستجویش کنیم و بخوانیم، اما این جریان فکری است که استمرار پیدا می‌کند، انتقال می‌یابد و آدم‌هایش متفاوت می‌شوند.

وی ادامه داد: نهضت حسینی و پرچم سالار شهدا در ایران به علمداری امامین انقلاب اتفاق افتاده است و بی شک در مقابلش این پنج جریان نیز قرار دارد که می بایست مراقب بود.

حجت الاسلام تسخیری در ادامه با بیان اینکه نباید بین بچه‌های انقلابی تشدد ایجاد شود، به فعالیت های خاخام های اسرائیلی اشاره کرد و گفت: آنها می گویند مردم ایران سواد رسانه‌ای ندارند و هرچه بگوییم باور می‌کنند.

وی افزود: از این رو معاندین به اسم امام حسین(ع) و حضرت عباس(ع) در خارج از کشور شبکه‌هایی راه اندازی کرده اند و برای منحرف کردن اعتقادات جوانان ما تلاش می کنند.

حجت الاسلام تسخیری با تاکید بر ضرورت مطالعه درست تاریخ، تصریح کرد: دشمن تاریخ اسلام را بخوبی میداند و با توجه به عدم آشنایی ما با آن، از آن علیه ما استفاده می‌کند.

وی به نحوه شهادت شهید آرمان و امثال آن در اغتشاشات اخیر اشاره و یادآور شد: دشمن با اربا اربا کردن، توهین و تمسخر و… شهدایی همچون حججی، روح الله و آرمان و.. را به شهادت رساندند تا ما را بترسانند و عقب برانند و کسی جرات نکند در مقابل آنها بایستد.

حجت الاسلام تسخیری اضافه کرد: همان جریان را در عراق، سوریه و دیگر بلاد اسلامی به راه انداختند تا مسلمانان را از دین و اعتقادتشان دور کنند.

وی با تاکید بر اینکه امام حسین(ع) نه سخنران، نه مداح، نه سینه زن، نه لباس مشکی‌پوش می‌خواهد گفت: امام حسین(ع) به دنبال «هل من ناصر ینصرونی» بود.

حجت الاسلام تسخیری افزود: توجه به تمام این زوایا لازمه اش یک شناخت جریانی است، زیرا گناه بزرگ این است که ببینیم امام ما در میدان نبرد مظلوم قرار گرفته و بنشینیم و فقط نگاه کنیم.

  • منبع خبر : پایگاه اطلاع رسانی ره نگاران