افزایش بیش از ۲۲۵۰ بیمه شده جدید در گروههای مشمولین قانون کار و حرف و مشاغل آزاد تامین اجتماعی گیلان
افزایش بیش از ۲۲۵۰ بیمه شده جدید در گروههای مشمولین قانون کار و حرف و مشاغل آزاد تامین اجتماعی گیلان
ره نگار/ تعداد بیمه شدگان اجباری تحت پوشش تامین اجتماعی گیلان در تیرماه امسال 1083 نفر و تعداد بیمه شدگان حرف و مشاغل آزاد 1187 نفر افزایش یافت.

ره نگار/ تعداد بیمه شدگان اجباری تحت پوشش تامین اجتماعی گیلان در تیرماه امسال ۱۰۸۳ نفر و تعداد بیمه شدگان حرف و مشاغل آزاد ۱۱۸۷ نفر افزایش یافت.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ره نگاران؛ به نقل از روابط عمومی اداره کل تامین اجتماعی گیلان، کیوان مرتضوی مدیرکل این مجموعه با اشاره به آخرین گزارش منتشره واحد اطلاعات و آمار استان، اظهار داشت: تعداد بیمه شدگان اجباری مشمول قانون کار شاغل در واحدهای تولیدی، صنعتی، شرکتها و صنوف استان در یکماهه تیر امسال از ۲۶۷۷۲۷ نفر به ۲۶۸۸۱۰ نفر و تعداد بیمه شدگان صاحبان حرف و مشاغل آزاد نیز از ۱۱۵۵۷۸ نفر به ۱۱۶۷۶۵ نفر افزایش یافته است.

مرتضوی با بیان اینکه ان تغییر در آمار تنها از حیث ریاضی بوده و در عمل با احتساب افرادی که از این گروه ها طی این ماه به جرگه بازنشستگان پیوستند عملاً به حدود ۳۰۰۰ نفر میرسد.

مدیرکل تامین اجتماعی گیلان با تاکید بر اینکه تنها در یکماهه تیر امسال بیش از ۷۳۰ نفر به جرگه بازنشستگان و حدود ۳۰۰ نفر به مستمری بگیران بازمانده پیوسته اند خاطر نشان ساخت نسبت پشتیبانی استان ( نسبت تعداد بیمه شدگان به مستمری بگیران ) در پایان تیرماه معادل ۲/۸۷ و در آخرین رتبه استانهای کشور بوده است.

کیوان مرتضوی با اشاره به تداوم اجرای طرح بیمه فراگیر خانواده ایرانی و نتایج اجرای طرح فوق العاده استان برای شناسایی افراد فاقد پوشش بیمه ای شاغل در کارگاهها، اظهار امیدواری نمود پس از اتمام استخراجهای آماری، روند افزایش جمعیت بیمه شدگان در مرداد و شهریور بسیار ملموستر خواهد بود.

وی افزود: همسو با سیاستهای کلی ابلاغی تامین اجتماعی و در راستای اجرای ماده اول قانون این سازمان که توسعه و گسترش پوشش بیمه ای به تمام افراد جامعه را ماموریت اصلی آن قلمداد می نماید تلاش داریم تا هدفگذاری انجام شده برای دستیابی به آمار ۵۰۰ هزار بیمه شده اصلی تا پایان سال را عملیاتی نمائیم.

شایان ذکر است تا پایان تیرماه سال ۱۴۰۲ تعداد بیمه شدگان اصلی تحت پوشش تامین اجتماعی گیلان ۴۷۸۳۶۰ نفر بوده است.

  • منبع خبر : روابط عمومی تامین اجتماعی استان گیلان