اشتغالزایی برای ۸۰ درصد زندانیان استان گیلان
اشتغالزایی برای ۸۰ درصد زندانیان استان گیلان

ره نگار/ مدیرکل زندان های استان گیلان از فعالیت ۸۰ درصد زندانیان گیلان در ۶۶ کارگاه فعال در سطح استان خبر داد. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ره نگاران؛ رضا محمدی اصل با اشاره به اینکه یکی از مهم‌ترین برنامه‌های اصلاحی و تربیتی و باز پروری ایجاد فرصت شغلی است، اظهار کرد: داشتن شغل از […]

ره نگار/ مدیرکل زندان های استان گیلان از فعالیت ۸۰ درصد زندانیان گیلان در ۶۶ کارگاه فعال در سطح استان خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ره نگاران؛ رضا محمدی اصل با اشاره به اینکه یکی از مهم‌ترین برنامه‌های اصلاحی و تربیتی و باز پروری ایجاد فرصت شغلی است، اظهار کرد: داشتن شغل از بازگشت مجدد مجرم به چرخه جرم جلوگیری می‌کند.

مدیر کل زندان‌های استان گیلان با تأکید بر ضرورت مشارکت سایر نهادها و سازمان‌ها در این زمینه، اضافه کرد: حمایت از خانواده زندانیان نیز در دستور کار قرار دارد.

وی با بیان اینکه در این راستا بیش از پنج هزار و ۵۰۰ بسته حمایتی اعم از سبد کالا، کارت هدیه، هزینه درمان و تحصیل توزیع شده است، ادامه داد: ۲۰ تبلت برای تحصیل دانش آموزان به خانواده مددجویان از طریق مرکز مراقبت و انجمن‌های حمایت اهدا شده است.

محمدی اصل در بخش دیگر از سخنان خود گفت:  ۶۶ کارگاه فعال در سطح استان وجود دارد که ۸۰ درصد از زندانیان در آن مشغول کار می باشند که درآمد خود را از این راه تهیه کرده و حتی به خانواده هایشان نیز کمک می کنند.
مدیر کل زندان های گیلان، حضور انجمن های حمایت زندان های استان، بنیاد تعاون بصورت فعال را یکی از موارد رشد و توسعه در این امر دانست و بیان داشت: با حضور دیگر نهادها و ادارات و حمایت پیمانکاران در چارچوب قانون می توان در گسترش این امر پویاتر بود.

  • منبع خبر : پایگاه اطلاع رسانی ره نگاران