استعلام و پرداخت عوارض شهری در منطقه ۵ رشت هوشمند شد
استعلام و پرداخت عوارض شهری در منطقه ۵ رشت هوشمند شد

ره نگار/ مدیر منطقه پنج شهرداری رشت گفت: شهروندان ساکن در منطقه پنج رشت می‌توانند با استفاده از کیف پول شهروندی جیب و مراجعه به نشانی اینترنتی jibrasht.com عوارض شهری خود را استعلام و پرداخت نمایند. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ره نگاران؛ علی مقصودی در جمع خبرنگاران با اشاره به فراهم شدن زیرساخت‌های لازم […]

ره نگار/ مدیر منطقه پنج شهرداری رشت گفت: شهروندان ساکن در منطقه پنج رشت می‌توانند با استفاده از کیف پول شهروندی جیب و مراجعه به نشانی اینترنتی jibrasht.com عوارض شهری خود را استعلام و پرداخت نمایند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ره نگاران؛ علی مقصودی در جمع خبرنگاران با اشاره به فراهم شدن زیرساخت‌های لازم جهت ارائه خدمات استعلام و پرداخت عوارض شهری در منطقه ۵ رشت اظهار کرد: شهروندان ساکن این منطقه از امروز می‌توانند با استفاده از کیف پول شهروندی جیب و مراجعه به نشانی اینترنتی jibrasht.com عوارض شهری خود را استعلام و پرداخت نمایند.

مدیر منطقه پنج شهرداری رشت اجرای پروژه استعلام و پرداخت هوشمند عوارض شهری در این منطقه را گامی مهم در راستای اجرای مجموعه پروژه‌های “رشت هوشمند” دانست و ابراز کرد: در حال حاضر ۲۹۹۰ واحد ملکی در منطقه ۵ شهرداری رشت وجود که می‌توانند عوارض خود را از طریق کیف پول شهروندی “جیب” پرداخت کنند.

پرداخت عوارض شهری با کارمزد کمتر در کیف پول شهروندی “جیب”

وی مجموع عوارض شهری قابل پرداخت در منطقه ۵ شهر رشت را بیش از ۲۹ میلیارد ریال دانست و تصریح کرد: متأسفانه در روال فعلی، شهروندان ناچار هستند که بخش‌های مختلف عوارض شهری را جداگانه پرداخت کنند که این امر سبب می‌شود تا به ازای هر پرداخت، کارمزد جداگانه‌ای از حساب آنان کسر شود اما در کیف پول شهروندی “جیب”، مبالغ عوارض نوسازی، بهای خدمات پسماند ، آموزش‌وپرورش و سرانه آتش‌نشانی به‌طور یکجا و تنها با یک کارمزد پرداخت می‌شود.

مقصودی امکان پرداخت پایدار، سبز و دوستدار محیط‌زیست عوارض نوسازی را ازجمله دیگر مزیت‌های پرداخت غیرحضوری عوارض شهری دانست و گفت: کیف پول شهروندی “جیب” کمک می‌کند تا تمام شهروندان ساکن منطقه پنج رشت بتوانند در تمام طول هفته و در تمامی ساعات شبانه‌روز نسبت به پرداخت و استعلام عوارض شهری اقدام کنند.

مدیر منطقه پنج شهرداری رشت تسهیل پرداخت عوارض نوسازی را ازجمله مزیت‌های استفاده از کیف پول “شهروندی جیب” دانست و گفت: هزینه مراجعه حضوری برخی شهروندان به شهرداری برای پرداخت عوارض شهری بعضاً بیشتر از مبلغ عوارض آن‌ها است؛ استفاده از این کیف پول شهروندی باعث صرفه‌جویی در صرف وقت و هزینه رفت‌وآمد می‌شود.

مقصودی عدم اطلاع‌رسانی مناسب برای پرداخت عوارض شهری را یکی از مشکلات فعلی موجود پرداخت عوارض شهری دانست و اظهار داشت: متأسفانه در روال فعلی پرداخت عوارض شهری، برخی از شهروندان از میزان عوارض خود اطلاع ندارند و استفاده از کیف پول شهروندی “جیب” این مشکل را رفع می‌کند.

وی با اشاره به لزوم رعایت نکات بهداشتی در شرایط شیوع ویروس کرونا و تمایل مردم برای تماس حداقلی با سطوح ابراز داشت: یکی از مزیت‌های کیف پول شهروندی “جیب”، امکان پرداخت بدون تماس و پاک در شرایط کرونایی است.

مدیر منطقه پنج شهرداری رشت با اشاره به قرارداد سرمایه‌گذاری سازمان شهرداری رشت و شرکت داده کاوان کندو برای اجرای پروژه “رشت هوشمند” تصریح کرد: شهروندان منطقه پنج رشت با استفاده از کیف پول شهروندی “جیب” می‌توانند پرداختی مطمئن و مورد تائید شهرداری رشت داشته باشند.

مقصودی مصرف بالای کاغذ را یکی از نکات منفی پرداخت حضوری عوارض شهری دانست و خاطرنشان کرد: پرداخت هوشمند و سبز عوارض شهر گامی مثبت در کاهش مصرف کاغذ و حفاظت از محیط‌زیست محسوب می‌شود.

پرداخت عوارض شهری بدون نیاز به شناسه قبض و پرداخت

وی بابیان اینکه ساکنان منطقه پنج رشت می‌توانند قبوض عوارض شهری خود را بدون نیاز به شناسه قبض و شناسه پرداخت، واریز نمایند ابراز داشت: پرداخت‌کننده با مراجعه به نشانی الکترونیکی jibrasht.com و مراجعه به بخش “پرداخت عوارض”، صرفاً با واردکردن کد نوسازی می‌توانند عوارض شهری خود پرداخت کنند.
مقصودی ضمن تشریح دیگر مزیت‌های پرداخت عوارض شهری با استفاده از کیف پول شهروندی “جیب” عنوان داشت: پرداخت‌کنندگان با استفاده از این کیف پول شهروندی می‌توانند سوابق پرداخت عوارض شهری خود را مدیریت و نگهداری کنند.

مدیر منطقه پنج شهرداری رشت توسعه، گسترش و ترویج شیوه‌های توسعه پایدار، باهدف رفع چالش‌های رو به رشد شهرنشینی را امری ضروری در مسیر تحقق شهر هوشمند دانست و افزود: پایداری زیست‌محیطی، اجتماعی و اقتصادی ازجمله فواید ایجاد یک شهر هوشمند محسوب می‌شود.

مقصودی با اعلام اینکه مجموعه پروژه‌های شهر هوشمند در بسیاری از کشورهای درحال‌توسعه اجرایی شده است عنوان داشت: شهر هوشمند شهری است شهروند محور که در آن از فناوری اطلاعات و ارتباطات جهت بهره‌وری بهتر از منابع و امکانات موجود، بالا بردن کیفیت زندگی شهروندان و حرکت به سمت توسعه پایدار شهری استفاده می‌شود.

وی در پایان به تشریح بخش‌های تشکیل‌دهنده عوارض شهروندی پرداخت و اظهار داشت: مبالغ نوسازی، زباله، آموزش‌وپرورش، آتش‌نشانی، ارزش‌افزوده، جریمه دیرکرد، تخفیفات خوش‌حسابی و موارد متفرقه بخش‌های مختلف عوارض شهری هستند که در کیف پول شهروندی “جیب” به‌صورت یکجا قابل پرداخت هستند.

انتهای پیام/

  • منبع خبر : پایگاه اطلاع رسانی ره نگاران