استعدادیابی و ارتقای سطح مهارت علمی و عملی از اهداف این رشته مهیج است
استعدادیابی و ارتقای سطح مهارت علمی و عملی از اهداف این رشته مهیج است

ره نگار/ رشته ورزشی موتور سواری و اتومبیلرانی به عنوان یکی از ورزش های جذاب و در عین‌ حال مهیج است که زیر نظر فدراسیون موتورسواری و اتومبیلرانی سازمان یافته در سطح کشور فعالیت می کند. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ره نگاران؛ این رشته مهیج کمیته های مختلفی چون آفرود، اسلالوم، رالی، کارتینگ و… در […]

ره نگار/ رشته ورزشی موتور سواری و اتومبیلرانی به عنوان یکی از ورزش های جذاب و در عین‌ حال مهیج است که زیر نظر فدراسیون موتورسواری و اتومبیلرانی سازمان یافته در سطح کشور فعالیت می کند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ره نگاران؛ این رشته مهیج کمیته های مختلفی چون آفرود، اسلالوم، رالی، کارتینگ و… در بخش اتومبیلرانی و کراس، ریس، موتور سبک و سنگین هم‌در بخش موتورسواری را در زیر مجموعه خود دارد.
با این توصیفات، این رشته در بخش بانوان با استقبال بسیار خوبی همراه بوده و توانسته جای خود را در میان رشته های مهیج دیگر باز کند و حرفی برای گفتن داشته باشد.
نایب رییس هیات موتورسواری و اتومبیلرانی استان گیلان طی گفتگویی با خبرنگار ما از برگزاری کلاس های آموزشی بصورت هفتگی و استقبال بانوان شرکت کننده در این دوره ها خبر داد.
سمیه خاکسار در همین راستا افزود: دوره های آموزشی مهارت صحیح رانندگی به صورت تئوری و عملی هر هفته در پیست سردار جنگل رشت برگزار می شود که در سال جاری بطور مستمر و هفتگی برگزار شد و در سال جدید هم ادامه خواهد داشت.
وی اظهار داشت: از آنجایی که رشته موتورسواری و اتومبیلرانی بواسطه دارا بودن اهمیت در اصول حرفه ای رانندگی، باید بیشتر به آن بها داده شود و در عین حال دقت و نظارت بیشتری را نیز می طلبد چرا که ناهنجاری های اجتماعی بر پایه فقدان و عدم مدیریت درست برخی از جوانان منجر به ایجاد آسیب در جامعه می گردد.
خاکسار در ادامه با بیان اینکه ارتقای سطح آموزشی و ایجاد مهارت بیشتر و اصولی از اهداف و سیاست های هیات موتورسواری و اتومبیلرانی است گفت: برگزاری کلاس های آموزشی برای ارتقای مهارت علمی و عملی متقاضیان و علاقمندان به این ورزش پرطرفدار با استقبال خوبی از سوی جوانان بویژه بانوان همراه بوده که این دوره ها در رشته های ریس، رالی، اسلالوم، درگ، دریفت و موتورسواری برگزار می شود.
نایب رییس هیات موتورسواری و اتومبیلرانی گیلان به رقابت های قهرمانی اشاره کرد و افزود: خوشبختانه در این رشته بانوان ما با کسب موفقیت های گوناگون افتخار آفرینی های زیادی داشتند و با توجه به دارا بودن پتانسیل ها و قهرمانان بنام در سطح استان و کشور در هر دو رده آقایان و بانوان به یکی از قطبهای بزرگ تبدیل شده که حتی در مسابقه دست فرمون شبکه نسیم نیز از استان گیلان شرکت کننده داشتیم.
خاکسار اظهار داشت: با توجه به آمار و استقبالی که در سطح استان شاهد هستیم، علاقمندان و جوانان مستعد بسیاری هستند که در این رشته شرکت و از دوره ها استفاده می کنند و استعدادیابی نیز در همین راستا نیز انجام می شود.
وی در ادامه تصریح کرد: گسترش این رشته ورزشی، کشف استعدادها، بالابردن مهارت های ورزشی و در کنار آن نیز جلوگیری از ناهنجاری های اجتماعی و پیشگیری از خطرآفرینی وسایط نقلیه در سطح شهر و خیابان ها و ایجاد مشکلات در میان همشهریان از جمله اهداف این مجموعه می باشد.
سمیه خاکسار همچنین به مشکلات اساسی از جمله نامناسب بودن پیست سردار جنگل رشت اشاره ای داشت و اضافه کرد: طی بازدیدهای میدانی که در طول سال جاری توسط اعضای شورای شهر رشت از این پیست داشتند امیدواریم در سال اینده مسئولین ذیربط این مشکل را مرتفع نمایند تا بخشی از دغدغه های ما و شرکت کنندگان این رشته جذاب کاسته گردد.
نایب رییس موتور سواری و اتومبیلرانی گیلان در پایان خاطر نشان کرد: در سال آینده با رعایت پروتکل های بهداشتی علاوه بر برگزاری مسابقات استانی و کشوری، برنامه های متنوع تر و دوره های آموزشی موثرتر بویژه در بخش موتوسواری بانوان را در دستور کار قرار خواهیم داد.

  • نویسنده : فاطمه لطیفی
  • منبع خبر : پایگاه اطلاع رسانی ره نگاران