ارائه خدمات متنوع بیمه ای به مردم، با جدیت استمرار یابد
ارائه خدمات متنوع بیمه ای به مردم، با جدیت استمرار یابد
لید: ره نگاران / استاندار گیلان با اشاره به شیوع کرونا ، اهمیت حفظ سلامت جامعه و تسهیلات و اقدامات انجام شده توسط سازمان بیمه سلامت ایران در این راستا، تاکید کرد که ارائه خدمات متنوع بیمه ای به مردم، با جدیت استمرار یابد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ره نگاران به نقل از روابط عمومی استانداری گیلان؛ دکتر ارسلان زارع صبح امروز دوشنبه در دیدار مدیرکل، معاونان و جمعی از مدیران اداره کل بیمه سلامت گیلان که به‌مناسبت هفته بیمه سلامت انجام شد؛ با تبریک سالروز آغاز امامت حضرت مهدی (عج) و نیز فرا رسیدن هفته بیمه سلامت اظهار داشت: با توجه به اهمیت مقوله سلامت، اصلی‌ترین بخش سازمان بیمه مربوط به حوزه سلامت است.
وی تصریح کرد: بیمه سلامت نیز با رویکرد پوشش حداکثری همه شهروندان در کشورمان در جهت رسیدگی به حوزه های سلامت و درمان آنها ، شکل گرفت و خوشبختانه امروز حدود ۵۰ درصد از جمعیت استان تحت پوشش این بیمه قرار دارند.
نماینده عالی دولت در گیلان یادآور شد: طرح تحول نظام سلامت که با تدبیر دولت در کشورمان به مرحله اجرا درآمد؛ گامی در جهت تامین سلامت مردم و اقدامی اصولی برای رفع دغدعه های مردم در این بخش است.
وی بیان کرد: این طرح برکات زیادی داشت؛ اما آنچه در نگاهی کلان و راهبردی ، در نظام برنامه ریزی کشور سودمند واقع شد، ایجاد پرونده الکترونیک سلامت برای همه مردم بود.
دکتر زارع با اشاره به شیوع ویروس کرونا در کشور و افزایش نیاز آحاد جامعه به خدمات بیمه ای خاطرنشان کرد: امروز در شرایط ناشی از شیوع کرونا ، برای مدیریت این بیماری بطور جدی نیازمند تقویت و توسعه دولت الکترونیک هستیم و ایجاد این پرونده ها، یاری بخش بوده است.
وی افزود: با اغتنام از فرصت، بار دیگر از تلاش‌های ایثارگرانه و مسئولانه کادر درمان و پزشکان برای حفظ سلامت جامعه طی افزون بر هشت ماهی که از شیوع کرونا می‌گذرد، قدرشناسی و اعلام می‌کنم قدردانی عملی از این تلاشگران، رعایت دقیق توصیه های بهداشتی توسط همه شهروندان است.
وی خاطرنشان کرد: تسهیلات و اقداماتی که بیمه سلامت در این مدت در اختیار مردم قرار داده و به انجام رسانده، از جمله نسخه الکترونیکی و ارائه خدمات متنوع بیمه ای در فرآیند مدیریت بیماری موثر بود که باید استمرار یابد.
وی با اشاره به نقش آموزش و تعالی فرهنگی در کاهش بروز بیماری ها تاکید کرد: بیمه سلامت از ظرفیت های در اختیار خود برای آموزش سلامت در راستای پیشگیری از بیماری‌ها، توانمندسازی بیمه‌شدگان و فرهنگ سازی استفاده کند.
بر اساس آخرین آمارها ، یک میلیون و ۲۰۱ هزار نفر در استان گیلان تحت پوشش بیمه سلامت هستند.