ره نگار/ دکتر نمکی، وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در جریان سفر یک روزه خود به گیلان به مقام شامخ شهدای سلامت ادای احترام کرد. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ره نگاران؛ وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در نخستین برنامه از سفر یک روزه خود به گیلان به مقام شامخ شهدای سلامت گیلان ادای […]

ره نگار/ دکتر نمکی، وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در جریان سفر یک روزه خود به گیلان به مقام شامخ شهدای سلامت ادای احترام کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ره نگاران؛ وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در نخستین برنامه از سفر یک روزه خود به گیلان به مقام شامخ شهدای سلامت گیلان ادای احترام کرد.

در جریان ادای احترام وزیر بهداشت، استاندار گیلان و سایر مسوولان استان به یادمان شهدای مدافع سلامت در استانداری گیلان، دختر شهید مدافع سلامت وحید منصف به نمایندگی از شهدای مدافع سلامت دسته‌گلی را به پاس زحمات مدافعان سلامت تقدیم دکتر نمکی، وزیر بهداشت و درمان کرد.

گیلان، از نخستین استان‌های کشور بود که در سال ۹۸ پیش‌تر از سایر استان‌ها در تاریخ دوم اسفند شیوع و ابتلا تعدادی از گیلانیان به ویروس کرونا را شناسایی و تایید کرد.

تاکنون ۳۱ تن از پزشکان، پرستاران، بهیاران، بهورزان، ماماها و همچنین کارکنان بخش دولتی و خصوصی بر اثر ابتلای ویروس کرونا شهید یا جان‌باخته‌اند.

استان گیلان بیشترین شهید مدافع سلامت را از ابتدای شیوع ویروس کرونا تاکنون در بین استان‌های کشور به نام خود ثبت کرده است.

دکتر سعید نمکی و هیئت همراه در سفر به گیلان ۳۲ پروژه عام‌المنفعه بهداشت و درمان با اعتباری افزون بر ۴۸۹ میلیارد تومان را افتتاح خواهند کرد.

 

  • منبع خبر : پایگاه اطلاع رسانی دانشگاه علوم پزشکی گیلان ( وب دا)؛