اختصاص ۹۳ میلیارد تومان اعتبار برای اجرای پروژه‌های مدیریت پسماند
اختصاص ۹۳ میلیارد تومان اعتبار برای اجرای پروژه‌های مدیریت پسماند

ره نگار/ شهردار رشت با بیان اینکه برای اجرای پروژه‌های پسماند به حمایت‌های همه‌جانبه سازمان برنامه و بودجه نیاز داریم، گفت: شهرداری رشت ۹۳ میلیارد تومان اعتبار از سوی این سازمان بابت اجرای پروژه‌های پسماند در سال ۹۹ دریافت می‌کند. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ره نگاران؛ سید محمد احمدی در دهمین جلسه ستاد اقتصاد […]

ره نگار/ شهردار رشت با بیان اینکه برای اجرای پروژه‌های پسماند به حمایت‌های همه‌جانبه سازمان برنامه و بودجه نیاز داریم، گفت: شهرداری رشت ۹۳ میلیارد تومان اعتبار از سوی این سازمان بابت اجرای پروژه‌های پسماند در سال ۹۹ دریافت می‌کند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ره نگاران؛ سید محمد احمدی در دهمین جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی استان گیلان که با حضور محمدباقر نوبخت معاون رئیس‌جمهور و رئیس‌ سازمان برنامه و بودجه کشور در استانداری گیلان برگزار شد، به تشریح آخرین وضعیت پیشرفت فیزیکی پروژه‌های پسماند شهر رشت پرداخت و اظهار داشت: شهرداری برای اجرای پروژه‌های پسماند به حمایت سازمان برنامه و بودجه نیاز دارد.

 احمدی ساخت دو سالن سوله تخمیر برای افزایش ظرفیت کارخانه کود آلی لاکان را مورد اشاره قرار داد و تصریح کرد: امیدواریم که با تکمیل یکی از سالن ها که ۶۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشته و اختصاص آن برای اورهال کردن تجهیزات در حال تهیه، بتوانیم تا پایان سال مالی کارخانه کود آلی را به ظرفیت ۵۰۰ تن برسانیم.

 وی افزایش ظرفیت کارخانه کودآلی از ۵۰۰ تن به هزار تن را بخش دیگری از برنامه های شهرداری رشت عنوان کرد و گفت: روزانه هزار و ۲۰۰ تن زباله در سراوان دفن می‌شود که از این مقدار زباله، ۶۰۰ تن آن متعلق به شهر رشت است.

 شهردار رشت با بیان اینکه در حال حاضر زباله‌های ۵۰ روستا و بسیاری از شهرهای اطراف به سراوان آورده می‌شود، افزود: برای پروژه افزایش ظرفیت کارخانه کودآلی از ۵۰۰ به هزار تن حدود ۳۴ میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان اعتبار در نظر گرفته شد که راه اندازی این خط از پروژه میتواند گام مهمی برای کاهش ورودی زباله به محل دفن زباله در سراوان باشد.

 سید محمد احمدی به تولید برق از زباله پس از نصب دستگاه زباله‌سوز اشاره کرد و گفت: تمام تلاش شهرداری این است که بتواند پروژه‌های حوزه پسماند خود را در موعد مقرر به سرانجام برساند و در این مسیر از سازمان برنامه، بودجه هم تقاضای حمایت و تأمین اعتبارات لازم را داریم.

 وی با اشاره به اینکه شهرداری رشت با عنایت و با دستور رییس سازمان برنامه و بودجه کشور ۹۳ میلیارد تومان بابت پروژه‌های پسماند در سال ۹۹ دریافت خواهد کرد، بیان داشت: امیدواریم برای استمرار اجرای پروژه‌های پسماند در سال ۱۴۰۰ نیز از حمایت‌های سازمان برنامه و بودجه بهره‌مند باشیم.

  • منبع خبر : مدیریت ارتباطات و امور بین‌الملل شهرداری رشت