احیای بافت و بناهای روستایی و ایجاد بسترهای لازم برای گردشگران از اقدامات بنیاد مسکن گیلان است
احیای بافت و بناهای روستایی و ایجاد بسترهای لازم برای گردشگران از اقدامات بنیاد مسکن گیلان است

ره نگار/ مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی گیلان به همراه مدیرکل دیوان محاسبات استان از روستاهای شهرستان رضوانشهر دیدن کردند. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ره نگاران؛ در این بازدید مهندس بشیری سرپرست معاونت عمران روستایی این نهاد، مهندس آفتابی مدیر بنیاد مسکن شهرستان رضوانشهر، خانم رضوی ذیحساب بنیاد مسکن استان از بافت با ارزش […]

ره نگار/ مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی گیلان به همراه مدیرکل دیوان محاسبات استان از روستاهای شهرستان رضوانشهر دیدن کردند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ره نگاران؛ در این بازدید مهندس بشیری سرپرست معاونت عمران روستایی این نهاد، مهندس آفتابی مدیر بنیاد مسکن شهرستان رضوانشهر، خانم رضوی ذیحساب بنیاد مسکن استان از بافت با ارزش روستاهای ارده، پارگام و روشنده شهرستان نیز حضور داشتند.
مهندس اکبرزاده در حاشیه این بازدید به فعالیت و اقدامات بنیاد مسکن در خصوص اجرای طرح توسعه روستایی اشاره کرد و گفت: روستای ارده به عنوان یکی از روستاهای دارای بافت با ارزش استان بوده که از سال ۹۳ اجرای طرح هادی در روستا شروع و با اعتباری بالغ بر ۱۰۵۲۳ میلیون ریال ۴۷۲۰ مترمربع کفسازی سنگی، ۱۸۵ مترمربع جداره سازی، ۱۳۵مترمکعب دیوار حائل و ۳۱۳۰ مترمربع از معابر روستای آسفالت گردید.
وی ادامه داد: بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در روستای پارگام با اعتباری بالغ بر ۲۵۰۰ میلیون ریال ۸۴۰ مترمربع کفسازی سنگی انجام شده است.

مدیرکل بنیاد مسکن در خصوص اجرای طرح هادی در روستای ییلاقی روشنده گفت: ۱۶۸۰ مترمربع کفسازی سنگی، ۲۲۰ مترمربع پیاده روسازی و ۲۷۰ متر جوی بتنی با اعتبار ۵۶۰۰ میلیون ریال اجرا گردید.
وی افزود: این نهاد با احیای سنت ها و آیین های فراموش شده روستاها، معرفی و برجسته کردن فرهنگ های جوامع روستایی و فراهم کردن زمینه و بسترهای لازم موجب شده که گردشگران با هدف آشنایی با این آیین ها و فرهنگ ها، روستاها را به عنوان مقصد گردشگری انتخاب کنند.
در ادامه مدیرکل دیوان محاسبات استان با بیان اینکه بنیاد مسکن، با برنامه‌ریزی صحیح توانسته روند توسعه روستاها، به ویژه در حوزه گردشگری را سرعت بخشد، ادامه داد: این نهاد در کنار توجه به زیباسازی و استحکام بناهای روستایی، نقش ارزنده‌ای در حفظ هویت و اصالت این روستا داشته و گام های اساسی در توسعه اقتصادی برداشته است.
دکتر محمدرضاکردلو بر گسترش همکاری و تعاملات بین این دو مجموعه در راستای حل مشکلات روستا و توسعه آن تاکید کرد و آمادگی خود را برای پیشبرد اهداف این نهاد به ویژه در حوزه گردشگری و توسعه روستایی اعلام نمود.

  • منبع خبر : روابط عمومی بنیاد مسکن استان گیلان