اجرای پروژه‌های بزرگ در گیلان نباید منجر به تخریب محیط زیست شود
اجرای پروژه‌های بزرگ در گیلان نباید منجر به تخریب محیط زیست شود

ره نگار/ رئیس کل دادگستری گیلان گفت: اجرای پروژه‌های بزرگ و ملی نباید بهانه‌ای برای تخریب محیط زیست و منابع طبیعی شود. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ره نگاران؛ حجت الاسلام والمسلمین حمزه خلیلی، رئیس کل دادگستری گیلان در نشست کمیته حفاظت و صیانت از اراضی ملی و جنگل‌ها با موضوع معادن شن و ماسه […]

ره نگار/ رئیس کل دادگستری گیلان گفت: اجرای پروژه‌های بزرگ و ملی نباید بهانه‌ای برای تخریب محیط زیست و منابع طبیعی شود.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ره نگاران؛ حجت الاسلام والمسلمین حمزه خلیلی، رئیس کل دادگستری گیلان در نشست کمیته حفاظت و صیانت از اراضی ملی و جنگل‌ها با موضوع معادن شن و ماسه با تأکید بر اجرای نظارت مسئولانه و دقیق گفت: نظارت باید جدی و همراه با مسئولیت پذیری باشد تا از هرگونه تخلف و انحراف جلوگیری کند.

او با اشاره به اهمیت اجرای درست و به موقع طرح‌های عمرانی به ویژه طرح‌های بزرگ ملی استان افزود: اجرای پروژه‌های بزرگ و ملی در بازه زمانی مناسب مهم است، اما نباید به این بهانه از قانون عدول شده و محیط زیست و منابع طبیعی تخریب شود.

رئیس کل دادگستری گیلان اهمال و کم کاری در اجرای نظارت‌ها را هم تخلف دانست و تصریح کرد: نظارت نادرست، گسترش بی انضباطی و از هم گسیختگی به دنبال دارد و اگر با تخریب اموال عمومی و هدررفتن بیت‌المال همراه شود مسئولیت جبران خسارت را برای ناظران هم به همراه خواهد داشت.

مدیران و نمایندگان دستگاه‌های اجرایی حاضر در این نشست نیز از وضعیت اجرای مسئولیت‌ها و برنامه‌های نظارتی حوزه فعالیت خود گزارش‌هایی ارائه کردند.

  • نویسنده : مریم عباسی زاده لاله
  • منبع خبر : پایگاه اطلاع رسانی ره نگاران