اجرای مانور پدافند زیستی در مدرسه بعثت رستم آباد
اجرای مانور پدافند زیستی در مدرسه بعثت رستم آباد

ره نگار/ همزمان با هفته پدافند غیر عامل، صبح امروز سه شنبه مانور پدافند زیستی در مدرسه بعثت رستم آباد اجرا شد. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ره نگاران؛ مانور پدافند غیرعامل در قالب پدافند زیستی، امداد رسانی به دانش آموزان مسموم و انتقال آن ها به بیمارستان، شناسایی و رفع دلیل مسمومیت در مدرسه […]

ره نگار/ همزمان با هفته پدافند غیر عامل، صبح امروز سه شنبه مانور پدافند زیستی در مدرسه بعثت رستم آباد اجرا شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ره نگاران؛ مانور پدافند غیرعامل در قالب پدافند زیستی، امداد رسانی به دانش آموزان مسموم و انتقال آن ها به بیمارستان، شناسایی و رفع دلیل مسمومیت در مدرسه بعثت رستم آباد انجام شد.
در جریان برگزاری این مانور که با همکاری سپاه پاسداران، نیروی انتظامی، جمعیت هلال احمر، شبکه بهداشت و درمان، اورژانس و بسیج دانش آموزی و به همت دبیرخانه پدافند غیر عامل مدیریت آموزش و پرورش شهرستان رودبار برگزار شد، عملیات واکنش سریع به دلیل مسمومیت دانش آموزان، انتقال آنان به بیمارستان، مدیریت استرس و نگرانی اولیاء و کنترل حواشی بوجود آمده بر اساس سناریوی تدوین شده انجام شد.
مدیر آموزش و پرورش شهرستان رودبار در حاشیه این مانور گفت: در شرایط کنونی پدافند غیرعامل در همه عرصه ها و زمینه ها باید مورد توجه و عمل قرار گیرد، به خصوص در مراکز آموزشی و تربیتی که این مساله از اهمیت بیشتری برخوردار است.
“امیرعلی باقری اسکلکی” ضمن تاکید بر ضرورت آموزش مستمر دانش آموزان و لزوم انجام مانورهای دوره ای در این بخش، بیان کرد: تلاش برای حفظ و ارتقای آمادگی مجموعه آموزش و پرورش جهت مصونیت و آمادگی کامل در برابر تهدیدها به جد ادامه خواهد داشت.

  • منبع خبر : روابط عمومی آموزش و پرورش رودبار