اجرای طرح «حامیان سلامت» هلال احمر استان گیلان در حوزه‌های انتخاباتی
اجرای طرح «حامیان سلامت» هلال احمر استان گیلان در حوزه‌های انتخاباتی

ره نگار/ مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان گیلان از برگزاری طرح «حامیان سلامت» با حضور اعضا، جوانان و داوطلبان همزمان با برگزاری انتخابات در استان خبر داد. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ره نگاران؛ سیاوش غلامی مدیرعامل جمعیت هلال احمر گیلان گفت: طرح «حامیان سلامت» با مشارکت داوطلبانه اعضای داوطلب و جوان جمعیت هلال احمر […]

ره نگار/ مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان گیلان از برگزاری طرح «حامیان سلامت» با حضور اعضا، جوانان و داوطلبان همزمان با برگزاری انتخابات در استان خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ره نگاران؛ سیاوش غلامی مدیرعامل جمعیت هلال احمر گیلان گفت: طرح «حامیان سلامت» با مشارکت داوطلبانه اعضای داوطلب و جوان جمعیت هلال احمر و با هدف تامین سلامت و زندگی انسان‌ها و انسجام بخشی و اجرایی سازی رعایت دستورالعمل های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی در حوزه‌های انتخاباتی صندوق‌های اخذ رای استان گیلان همزمان با سراسر کشور اجرا می‌شود.

غلامی افزود: پیرو جلسه وزارت کشور که با حضور ریاست محترم جمعیت هلال احمر و مسولان و مقامات کشوری و لشکری برگزار شد، حضور حامیان سلامت، جهت نظارت و اجرای پروتکل‌های بهداشتی در شعب اخذ رای و همچنین ترویج فرهنگ پیشگیری از بیماری بر مبنای حمایت بهداشتی از رای دهندگان در نظر گرفته شد.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر گیلان با اشاره به برپایی صندوق های ویژه رای برای بیماران مبتلا به کرونا اظهار داشت: در صورت برپایی صندوق‌های رای برای بیماران مبتلا به کرونا، اعضای داوطلب، جوانان و امدادگران جمعیت هلال احمر، در شعبه‌های ویژه رای گیری این بیماران نیز حضور خواهند داشت.

غلامی با اشاره به حضور اعضای داوطلبان و کارکنان در شعب اخذ رای گفت: در طرح «حامیان سلامت» در هر شعبه اخذ رأی حداقل دو نفر از جوانان عضو جمعیت هلال‌احمر حضور دارند، با توجه به وجود شعبات اخذ رای در استان گیلان، بیش از ۹۲۲ عضو جوان و برخی از کارکنان جمعیت هلال‌ احمر استان در این طرح حضور فعال خواهند داشت.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان گیلان به دخالت نکردن اعضای جمعیت هلال احمر در فرآیند انتخابات تاکید کرد و افزود: هیچ یک از حامیان سلامت حق کمک به تعرفه نویسی و ممهور کردن شناسنامه رای دهندگان و یا فعالیت تبلیغاتی برای نامزد‌های انتخاباتی را ندارند.

غلامی در خصوص وظایف مجریان طرح حامیان سلامت گفت: اعضای جمعیت هلال احمر در ضدعفونی کردن شعب اخذ رای، تذکر شفاهی، جهت رعایت فاصله گذاری اجتماعی، ضد عفونی کردن دست رای دهندگان و در صورت نیاز استان‌ها با در اختیار گذاشتن امکانات غربالگری از سوی دانشگاه علوم پزشکی گیلان تب سنجی نیز انجام خواهد شد.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان گیلان افزود: جمعیت هلال احمر در راستای اجرای وظایف ذاتی خود و طبق دستورالعمل های ابلاغی، با اعلام آماده باش به پایگاه های امداد و نجات در سطح استان، با تمام ظرفیت موجود آماده پاسخگویی به حوادث احتمالی است.

لازم به ذکر است: رشت ۱، سیاهکل ۱، آستانه اشرفیه ۱، فومن ۱، تالش ۲، لاهیجان ۱، ماسال ۱ مجموعا ۸ صندوق اخذ رای در شعب جمعیت هلال احمر استان گیلان تعبیه شده است.

گفتنی است؛ انتخابات سیزدهمین دوره ریاست جمهوری همزمان با انتخابات میان‌دوره‌ای مجلس شورای اسلامی در ۶ حوزه، میان‌دوره‌ای مجلس خبرگان رهبری در سه حوزه انتخاباتی و شوراهای اسلامی شهر و روستا در یک هزار و ۳۷۲ شهر و چهل هزار و ۶۲۰ روستا و تیره عشایری ۲۸ خرداد برگزار می‌شود.

  • منبع خبر : روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان گیلان