اجرای طرح «الو کتاب» در سطح ۸۳ کتابخانه عمومی گیلان
اجرای طرح «الو کتاب» در سطح ۸۳ کتابخانه عمومی گیلان

ره نگار/ مدیرکل کتابخانه های عمومی گیلان، از اجرای طرح «الو کتاب» در کتابخانه های عمومی استان خبر داد و گفت: طرح ابتکاری «الو کتاب» به منظور دسترسی آسان اعضای کتابخانه های عمومی به کتاب های کتابخانه با رعایت کلیه پروتکل های بهداشتی ایام کرونا اجرایی می شود. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ره نگاران؛ پریسا کرمی از اجرای طرح «الو […]

ره نگار/ مدیرکل کتابخانه های عمومی گیلان، از اجرای طرح «الو کتاب» در کتابخانه های عمومی استان خبر داد و گفت: طرح ابتکاری «الو کتاب» به منظور دسترسی آسان اعضای کتابخانه های عمومی به کتاب های کتابخانه با رعایت کلیه پروتکل های بهداشتی ایام کرونا اجرایی می شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ره نگاران؛ پریسا کرمی از اجرای طرح «الو کتاب» در سطح کتابخانه های عمومی استان گیلان خبر داد و اظهار کرد: با ادامه روند فعالیت کتابخانه ها بدون حضور اعضا و نیز لزوم دسترسی عموم مردم به کتاب های کتابخانه، طرح ابتکاری «الو کتاب» پس از بررسی این طرح در نشست های کارشناسی با حضور معاونین و کارشناسان اداره کل کتابخانه های عمومی استان در سطح ۸۳ باب کتابخانه عمومی در گیلان اجرایی می شود.

وی با بیان اینکه طرح «الو کتاب» از ۲۰ دی ماه و به صورت همزمان در همه کتابخانه های عمومی نهادی گیلان اجرا می شود، تصریح کرد: علاقمندان می توانند ضمن تماس با نزدیکترین کتابخانه عمومی محل سکونت خود ضمن سفارش کتاب مورد نیاز خود در روزهای مورد نظر، ضمن مراجعه به کتابخانه این منابع را در ورودی کتابخانه از کتابدار دریافت کنند.

مدیرکل کتابخانه های عمومی گیلان تصریح کرد: طرح ابتکاری «الو کتاب» در روزهای فراگیری بیماری کرونا با در نظر گرفتن تمامی پروتکل های بهداشتی و با انجام مراحل گندزدایی کتاب ها، در اختیار اعضا قرار گرفته و پس از بازپس گیری کتاب ها از اعضا نیز در قفسه های ویژه ای به منظور پاکسازی نگهداری می شوند.

کرمی، با بیان اینکه اداره کل کتابخانه های عمومی استان گیلان به منظور تسهیل دسترسی عموم دوستداران کتاب طرح های ویژه را نیز در گذشته به انجام رسانده است، گفت: «پیک کتاب» ویژه اعضای کتابخانه عموم گویا و بریل رشت، «لک لک کتاب» ویژه اعضای کودک کتابخانه های عمومی رشت، «بالاکا کتاب» ویژه پرستاران مراکز درمانی، «گیل آموج» ویژه مسافرین ناوگان حمل و نقل شهری اینترنتی و «اگر کتاب خواستید، تلفن کنید» ویژه اعضای کتابخانه عمومی خاتم الانبیاء(ص) رشت از جمله این طرح هاست.

وی یادآور شد: اعضای کتابخانه های عمومی برای جست وجوی کتاب های مورد نیاز خود می توانند با مراجعه به سامانه یکپارچه مدیریت کتابخانه های عمومی کشور به نشانی www.samanpl.ir از سه طریق «عنوان کتاب»، «موضوع کتاب» و «نویسنده» منابع مورد نظر را جست وجو کرده و از موجود بودن کتاب درخواستی در کتابخانه های عمومی سراسر کشور مطلع شوند.

انتهای پیام