اجرای بیش از ۶۷۹ کیلومتر شبکه گاز در منطقه سیستان توسط شرکت گاز گیلان
اجرای بیش از ۶۷۹ کیلومتر شبکه گاز در منطقه سیستان توسط شرکت گاز گیلان
ره نگار/ از مجموع ۷۰۰ کیلومتر شبکه گاز طراحی شده در پنج پیمان برای گازرسانی به شهرستان زابل و چهار شهر محمدآباد، زهک، ادیمی و دوست محمد، بیش از 679 کیلومتر (118 کیلومتر خط تغذیه و 561 کیلومتر شبکه توزیع) آن توسط شرکت گاز استان گیلان اجرا و حدود 373 کیلومتر آن گازدار شده است.

ره نگار/ از مجموع ۷۰۰ کیلومتر شبکه گاز طراحی شده در پنج پیمان برای گازرسانی به شهرستان زابل و چهار شهر محمدآباد، زهک، ادیمی و دوست محمد، بیش از ۶۷۹ کیلومتر (۱۱۸ کیلومتر خط تغذیه و ۵۶۱ کیلومتر شبکه توزیع) آن توسط شرکت گاز استان گیلان اجرا و حدود ۳۷۳ کیلومتر آن گازدار شده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ره نگاران؛ به نقل از روابط عمومی شرکت ملی گاز ایران، عیسی جمال‌نیکویی، مدیرعامل شرکت گاز استان گیلان درخصوص اجرای عملیات شبکه‌گذاری گاز در سیستان، ضمن بیان مطلب فوق، اظهار کرد: تنها حدود ۲۷ کیلومتر شبکه توزیع در داخل هسته مرکزی شهر زابل باقی مانده که اجرای آن با توجه به تراکم جمعیت، سختی کار، مشکلات فاضلاب و مجوزهای صادره با همکاری و هدایت فرماندار منطقه، شهردار، پلیس راهور و سایر دستگاه‌های اجرایی شهرستان در حال انجام است.

وی در ادامه، با بیان این‌که در حال حاضر خطوط تغذیه شهرهای زهک و ادیمی برای تست آماده است، گفت: با تهیه آب مناسب، در حال حاضر خط تغذیه ادیمی در حال آبگیری برای انجام تست و خط تغذیه زهک نیز به محض آماده شدن آب در مراحل تست قرار خواهد گرفت؛ ضمن آن‌که شبکه زهک در حال تست نیوماتیک است.

مدیرعامل شرکت گاز استان گیلان درخصوص گازدار کردن شهر محمدآباد اظهار داشت: تمامی مراحل اجرایی این شهر به اتمام رسیده و خطوط تغذیه تا ایستگاه TBS و شبکه توزیع آن نیز گازدار شده است.

جمال‌نیکویی همچنین در تشریح وضعیت گازرسانی در شهر دوست محمد با بیان این‌که ۱.۷ کیلومتر خط تغذیه در محور راه روستای پودینه باقی مانده، گفت: عملیات عبور لوله از کانال نیاتک با دستور رئیس قرارگاه و فرماندار زابل انجام شد و در صورت همکاری لازم در صدور مجوزها، پیش از پایان مردادماه، کار اجرای آن به اتمام می‌رسد و آماده تست خواهد بود.

وی همچنین یادآور شد که تمامی عملیات اجرای شبکه توزیع شهر دوست محمد با انجام حدود ۴۲ کیلومتر به اتمام رسیده و همزمان با تست خط تغذیه، آزمایش نیوماتیک آن هم اجرایی شده و ضمن پیگیری و اجرای ایستگاه TBS برای گازدار شدن آماده خواهد شد.

مدیرعامل شرکت گاز استان گیلان در پایان، با بیان این‌که کارکنان شرکت گاز به همراه پیمانکاران اجرایی پروژه به صورت مستمر و شبانه‌روزی در حال پیشبرد طرح گازرسانی به منطقه سیستان هستند، اظهار داشت: تکمیل این طرح ملی نیازمند همراهی بیشتر مسئولین استانی و شهرهای مربوطه است.

  • منبع خبر : روابط عمومی شرکت گاز استان گیلان