اجرای برنامه های هدفمند در پیشگیری از اعتیاد و مبارزه با مواد مخدر باید در اولویت های اول دستگاهها قرار بگیرد
اجرای برنامه های هدفمند در پیشگیری از اعتیاد و مبارزه با مواد مخدر باید در اولویت های اول دستگاهها قرار بگیرد

ره نگار / دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان گیلان در اولویت قرار دادن اجرای برنامه های هدفمند در پیشگیری از اعتیاد و مبارزه با مواد مخدر توسط دستگاهها را ضروری و مهم دانست. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ره نگاران؛  دکتر حیدری آزاد دبیر شورای هماهنگی مبارزه با موادمخدر استان گیلان در […]

ره نگار / دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان گیلان در اولویت قرار دادن اجرای برنامه های هدفمند در پیشگیری از اعتیاد و مبارزه با مواد مخدر توسط دستگاهها را ضروری و مهم دانست.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ره نگاران؛  دکتر حیدری آزاد دبیر شورای هماهنگی مبارزه با موادمخدر استان گیلان در جلسه شورای هماهنگی شهرستان آستانه اشرفیه ضمن قدردانی از زحمات فرماندهی انتظامی و روئسای سایر دستگاههای کاشف آن شهرستان، با بیان اینکه در ایامی که گذشت فرصتی دست داد تا در جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر شهرستان آستانه اشرفیه حضور یافته و از مسئولین دستگاه های کاشف آن شهرستان بویژه فرمانده محترم نیروی انتظامی، رئیس محترم پلیس مبارزه با مواد مخدر و پرسنل زحمتکش این نیرو از طرف خود و نیابتا ازسوی دبیر کل محترم ستاد مبارزه با مواد مخدر و استاندار محترم استان تقدیر و تشکر نمایم، گفت: همجواری کشورمان با کشوری که بزرگترین تولیدکننده مواد مخدر در جهان بوده و هم اکنون نیز به بزرگترین تولید کننده شیشه و سایر مواد مخدر صنعتی در جهان تبدیل شده از معضلات است، علی الخصوص قشر جوان را در معرض خطرات و آسیب های جدی اجتماعی قرار داده است.
دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر گیلان تقدیم ۳۸۰۰ شهید و ۱۲۰۰۰ جانباز در سطح کشور و ۵۸ شهید و ۱۲ جانباز در سطح استان در امر مبارزه با مواد مخدر را نشان دهنده عزم جزم جمهوری اسلامی ایران در مبارزه بی امان با سوداگران مرگ و قاچاقچیان مواد مخدر عنوان کرد و اظهار داشت: متأسفانه بعضا برخی از دستگاه ها، مبارزه با مواد مخدر و پیشگیری از اعتیاد را در اولویت های چندم خود قرار داده و اهمیت و ضرورت مسئله را درک نکرده اند که این موضوع موفقیت کامل برنامه های مبارزه با موادمخدر را در حوزه های مختلف آن، تحت تأثیر قرار می دهد.
دکتر حیدری آزاد افزود: قطعا برگزاری منظم جلسات و حضور مرتب اعضای اصلی شوراهای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر در سطح شهرستانها در پیشبرد برنامه ها و اقدامات حوزه های مختلف مبارزه با مواد مخدر نقش بسزایی دارد و چنانچه دستگاه های عضو با هم افزایی و همکاری بیشتری در این حوزه ها فعالیت نمایند بدون شک نتایج بسیار خوبی بدست خواهد آمد.
وی ادامه داد: از طرفی می توان با افزایش آگاهی و جنبش هم افزایی و ایجاد گفتمان مسلط مبنی بر مبارزه با قاچاقچیان عمده و خرده فروشان و هم چنین پیشگیری از اعتیاد، مردم عزیز را نیز در این امر مهم سهیم کرد. کافیست مردم خوب و نجیب ما به برنامه ها و مسئولین اجرای این برنامه ها اعتماد نمایند.
دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر گیلان با اشاره به اینکه شهرستان آستانه اشرفیه در شاخص های مختلف حوزه مقابله منجمله کشفیات، دستگیری ها، اجرای طرح های پاکسازی و جمع آوری معتادین و خرده فروشان عملکرد مطلوبی داشته است اذعان داشت: امیدواریم با تدوام حمایت های فرماندار و رئیس شورای هماهنگی شهرستان و دستگاه های عضو، این روند تداوم یافته و شاهد اجرای برنامه ها و اقدامات بیشتری در سطح این شهرستان باشیم.
گفتنی است در پایان این جلسه از عملکرد خوب دستگاه های انتظامی، امنیتی شهرستان آستانه اشرفیه در حوزه مقابله با عرضه و افزایش کشفیات در سال۹۹ نسبت به سال ۹۸ و کسب رتبه سوم در میان سایر شهرستان های استان تقدیر لازم بعمل آمد.

 

  • منبع خبر : . روابط عمومی شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان گیلان