یکی از ابزار نمایندگان داد زدن و برخورد کردن با قوانین اشتباه است/ ضرورت‌ ساماندهی خبرنگاران در بهره مندی از امکانات اقتصادی
یکی از ابزار نمایندگان داد زدن و برخورد کردن با قوانین اشتباه است/ ضرورت‌ ساماندهی خبرنگاران در بهره مندی از امکانات اقتصادی
ره نگار/ دلخوش با بیان اینکه ساماندهی خبرنگاران در بهره مندی از امکانات اقتصادی حائز اهمیت است گفت: با وجود تند روی های چپ و راستی در کشورمان تلاش ما این است که تعادل را در عرصه رسانه برقرار کنیم.

ره نگار/ دلخوش با بیان اینکه ساماندهی خبرنگاران در بهره مندی از امکانات اقتصادی حائز اهمیت است گفت: با وجود تند روی های چپ و راستی در کشورمان تلاش ما این است که تعادل را در عرصه رسانه برقرار کنیم.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ره نگاران؛ فاطمه لطیفی: سیدکاظم دلخوش_ نماینده مردم صومعه سرا در مجلس شورای اسلامی در مراسم تجلیل از خبرنگاران که در تالار آبشار رشت برگزار شد به ارتباط دوستانه و صمیمی با اصحاب رسانه چه در استان و چه خبرنگاران مجلس اشاره و قدردان زحمات آنان شد و گفت: کاش در کشور ما تند روی های چپ و راستی را کمتر داشتیم اما تلاش ما این است که تعادل را در عرصه رسانه برقرار کنیم.

وی در ادامه ضمن قدردانی از احساس همدردی اصحاب رسانه در پی درگذشت روز گذشته مادر مکرمه اش، افزود: تحت هر عنوانی خواستم امروز این نشست برگزار شود چرا که آخرین صحبت های مادرم تاکید بر خدمت به مردم بود.

🔸️اهتمام ویژه بر افزایش تسهیلات خبرنگاران استان

دلخوش با گرامیداشت یاد و نام شهدای خبرنگار و متوفی، سالروز ورود آزادگان به مهین را تبریک گفت و ادامه داد: در این سال ها تمام تلاش خود را برای افزایش سهمیه تسهیلات خبرنگاران استان گیلان به کار گرفتم که پرداخت چندین مرحله وام از جمله این تلاش ها است و اگر جایی مشکلی وجود دارد بیان کنید که از طریق وزارتخانه بتوانیم پیگیری کنیم.

🔸️ضرورت‌ ساماندهی خبرنگاران در بهره مندی از امکانات اقتصادی

وی با اشاره به ۱۳۳نشریه، ۲۴۰ پایگاه خبری و داشتن رتبه پنجم کشوری را از افتخارات استان گیلان برشمرد و ادامه داد: بحث بیمه پایه اصحاب رسانه هم انجام شده ولی نداشتن حقوق مشخص و بحث مسکن هم بسیار حائز توجه است که باید ساماندهی شوند و در قانون برنامه این را باید برای قشر خود بخواهید.

دلخوش اظهار کرد: برای اینکه چیزی برای قشر خود بخواهید سه فرصت دارید که اولی در قانون سالانه بودجه، دیگری در قانون پنج ساله کشور که سیاست گذاری می کنیم و آخری قوانین دائمی است.

وی اظهار امیدواری کرد: الان بهترین شرایط است که برای تامین مسکن مهر یک ماده تهیه کرده و چند نفر از اصحاب رسانه در همین هفته در کمیسیون تلفیق حاضر شده و بتوانیم کار مثمر ثمری انجام دهیم.

دلخوش یکی از ابزار نمایندگان را داد زدن و برخورد کردن با قوانین اشتباه است و افزود: سایت های لجن پراکنی که هیچ مجوزی هم ندارند می خواهند هر فریاد ما را زیر سوال ببرند و جور دیگری نشان دهند.

🔸️دولت باید تیم اقتصادی خود را قوی تر کند

وی با اشاره به تلاش های دولت سیزدهم اما نسبت به رشد اقتصادی کشور انتقاد کرد و افزود: دولت باید تیم اقتصادی خود را قوی‌تر کند.

دلخوش با تاکید بر اینکه در صنعت گردشگری می توانیم چند برابر بیشتر از نفت درآمدزایی داشته باشیم، تصریح کرد: باید به چهار صنعت گردشگری توجه ویژه کرد چرا که خداوند نیز در قرآن به استفاده از منابع طبیعی که در اختیار بندگانش گذاشته، اشاره کرده است.

وی با بیان اینکه در زمینه قانون گذاری، در صنعت معدن، گردشگری، مسئله بحران آب، حوزه چای و برنج و… ضعیف هستیم گفت: باید اقتصاد را به آرامش برسانیم و در مجلس برای ایجاد حساسیت به مردم صحبت نمی کنم.

🔸️اجازه بی احترامی به مردم استانم را به کسی نمی دهم

وی با تاکید بر اینکه اما اجازه بی احترامی به مردم استانم را به کسی نمی دهم، اضافه کرد: در حرف هایی که تقطیع می شوند شنونده باید برای قضاوت درست، قبل و بعد سخنان بیان شده را نیز بشنود.

دلخوش اظهار کرد: استان گیلان با مردمانش فرهنگی هفت هزار ساله دارند و در زمان جنگ و دوران دفاع مقدس از همین استان که فاصله زیادی با منطقه جنگی داشت کامیون های هزارتایی به جبهه فرستاده شده است.

وی به چهار مرحله رای اعتماد مردم صومعه سرا اشاره و خاطرنشان کرد: بی شک این اعتماد نشانه عملکرد بنده بوده است.

گفتنی است در پایان این مراسم ضمن ضیافت ناهار از خبرنگاران تقدیر بعمل آمد.

  • نویسنده : فاطمه لطیفی
  • منبع خبر : پایگاه اطلاع رسانی ره نگاران