اتحاد و همدلی اصلی‌ترین کلید موفقیت یک جامعه است/ ضرورت استفاده از نیروهای متخصص و نخبه در امور اقتصادی
اتحاد و همدلی اصلی‌ترین کلید موفقیت یک جامعه است/ ضرورت استفاده از نیروهای متخصص و نخبه در امور اقتصادی
ره نگار/ محمد رضا زیبایی، استاد دانشگاه بر مشارکت گسترده مردم در انتخابات تاکید کرد و گفت: حماسه آفرینی و حضور قدرتمند ملت ایران امنیت ملی را افزایش می دهد.

ره نگار/ محمد رضا زیبایی، استاد دانشگاه بر مشارکت گسترده مردم در انتخابات تاکید کرد و گفت: حماسه آفرینی و حضور قدرتمند ملت ایران امنیت ملی را افزایش می دهد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ره نگاران– فاطمه لطیفی: “محمدرضا زیبایی” در جمع اصحاب رسانه استان ضمن قدردانی از تلاش های خبرنگاران اظهار داشت: با نزدیک شدن به انتخابات از همه اهالی رسانه که پل ارتباطی مردم و مسئولین هستند در خواست داریم تا برای هرچه پرشور برگزار شدن انتخابات از مردم دعوت کنند تا در این امر ملی مشارکت چشمگیری داشته باشند.
این استاد دانشگاه در بخش دیگر از سخنان خود با بیان اینکه گیلان بواسطه موقعیت جغرافیایی و موهبت های الهی یکی از استان های خاص کشور است افزود: با وجود پتانسیل‌های بالای گیلان و توریستی بودن آن که می‌تواند در توسعه اقتصادی تاثیرگذار باشد، اما متاسفانه از نظر زیرساخت ها ضعف هایی را شاهد هستیم.
زیبایی ادامه داد: اتحاد اصلی ترین کلید موفقیت برای انجام یک برنامه ریزی صحیح و تحقق اهداف است که نمایندگان مردم در استان باید با اقداماتی ارزنده گیلان را بطور شایسته به جایگاه واقعی و در خور شان مردم این استان برسانند.
وی با تاکید بر اینکه خدمت‌رسانی در هر مقامی و در هر جایگاهی واجب و ضروری است گفت: فشارهای اقتصادی و تحریم‌ها مشکلات زیادی را برای خانواده ها ایجاد کرده است بعنوان مثال بالا بودن هزینه های درمان یکی از این موارد است که لزوما عموم مردم باید از خدمات درمان بطور رایگان بهره‌مند شوند و این یکی از حقوق بحق مردم است‌.
زیبایی افزود: دریافت مالیات از اقشار پردرآمد جامعه عمده ترین راهکار ارائه خدمات رایگان در حوزه درمان است.
وی همچنین در خصوص معیشت روزانه مردم با تا کید بر اینکه ما در استانی برنج خیز و محصولات کشاورزی قرار داریم اما برنج این محصول بنیادی و استراتژیک استان به درستی مورد حمایت قرار نگرفته و کشاورزان در بخش قیمت‌گذاری و فروش آن بخاطر واردات این محصول با مشکلات متعددی روبرو هستند.
زیبایی ادامه داد: اقتصاد کشور و استان نیازمند وجود افراد زبده و متخصص است تا با نگاه حمایتی و سنجیده به مردم خدمت‌رسانی نمایند.
وی در ادامه به دیگر مشکلات موجود در شهر رشت از جمله وجود رودخانه های آلوده زرجوب و گوهررود اشاره کرد و گفت: آلودگی این رودخانه ها منجر به آلودگی دریای خزر شده است که باید در این زمینه برای حفظ محیط‌ زیست سالم اقداماتی اساسی انجام شود که متاسفانه با وجود تخصیص اعتبار ۱۱۵۰ میلیارد تومانی در این بخش اقدامی شایسته صورت نپذیرفته است.
این استاد دانشگاه همچنین به مقوله اشتغال اشاره کرد و گفت: مهمترین دغدغه جوانان و خانواده ها اشتغال است که در پی تقویت این امر، دو اصل ازدواج و فرزندآوری که از اولویت ها و اهداف دولت در راستای جوانی جمعیت است رقم خواهد خورد.
محمدرضا زیبایی در ادامه به ظرفیت منطقه آزاد انزلی اشاره کرد و اذعان داشت: سرمایه‌گذاری و فعالیت اقتصادی شرکت های خارجی در منطقه می‌تواند در رفع معضل بیکاری گره گشا باشد.
زیبایی استاد دانشگاه در پایان ضمن تاکید بر اینکه تحقق اهداف بلندمدت و چشم انداز روشن و رساندن گیلان و شهر رشت به جایگاه اصلی خود با ورود و حضور نخبگان و جوانان متخصص با دانش روز میسر خواهد شد تصریح کرد: نمایندگان مردم در مجلس باید با ارائه ایده ها و ترسیم افکار نوین برای ایران عزیز آینده ای روشن را رقم بزنند.

  • نویسنده : فاطمه لطیفی
  • منبع خبر : پایگاه اطلاع رسانی ره نگاران