آمریکا تحریم‌های جدیدی علیه اشخاص و نهادهای ایرانی وضع می‌کند
آمریکا تحریم‌های جدیدی علیه اشخاص و نهادهای ایرانی وضع می‌کند
ره نگاران / منابع آگاه به یک رسانه انگلیسی گفته‌اند دولت آمریکا قرار است طی روزهای آینده تحریم‌های جدیدی علیه اشخاص و نهادهای ایرانی وضع کند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ره نگاران و به نقل از گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، منابع آگاه به یک رسانه انگلیسی گفته‌اند دولت آمریکا به ریاست «دونالد ترامپ» طی روزهای آتی تحریم‌های جدیدی علیه اشخاص و نهادهای ایرانی وضع می‌کند.
سه منبع در گفت‌وگو با خبرگزاری رویترز گفته‌اند آمریکا هفته آینده چندین شخص و ده‌ها نهاد ایرانی را تحت تحریم قرار خواهد داد.
یک منبع، با بیان ادعاهای اثبات‌نشده گفته واشنگتن افرادی را که در «کشتار شهروندان» نقش داشته‌اند تحریم خواهد کرد. یک مقام دیگر آمریکایی گفت تحریم‌های جدید علیه مقام‌های دولتی و امنیتی ایران اعمال خواهند شد.
چندین منبع در گفت‌وگو با رویترز، گزارش‌های پیشتر منتشرشده در رسانه‌ها درباره اینکه دولت ترامپ در حال برنامه‌ریزی برای اعمال «سیلی از تحریم‌ها» علیه ایران است را کم‌اهمیت جلوه دادند.
یک مقام دولت ترامپ گفت: «ما طی ۶ ماه گذشته تقریباً هر هفته نهادهای ایرانی را تحریم کرده‌ایم. الان هیچ دلیلی ندارد پایمان را روی ترمز قرار دهیم، ولی پایمان را روی پدال گاز هم بیشتر فشار نمی‌دهیم.»
دولت آمریکا دو هفته پیش، شرکت‌های فعال در بخش نفت ایران را به بهانه «تروریسم» تحت تحریم قرار داد.
تحلیلگران هدف این اقدام را که قبل از انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا اتخاذ می‌شد یکی از اقدامات دولت ترامپ برای دشوار کردن بازگشت به برجام برای دولت بعدی آمریکا عنوان کردند. 
دولت آمریکا بعد از خروج از «برنامه جامع اقدام مشترک» یا برجام تحریم‌ها علیه ایران را از سر گرفت و به سیاست‌هایی تحریک‌آمیز علیه ایران، از جمله ترور سردار قاسم سلیمانی، فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی روی آورده است.
ترامپ  وعده داده بود با خروج از برجام و پیگیری سیاست موسوم به «کارزار فشار حداکثری» ایران را به حضور پای میز مذاکره برای رسیدن به «توافقی بهتر» -به زعم او- مجاب خواهد کرد.
دولت آمریکا با گذشت بیش از ۲ سال از این وعده در تحقق آن ناکام ماند و به همین دلیل ترامپ از سوی گروه‌های مختلف در آمریکا آماج انتقادات قرار گرفت.
منتقدان ترامپ او را به نداشتن راهبرد در قبال ایران، تشدید بی‌مورد تنش‌ها با این کشور و جدا کردن مسیر آمریکا از متحدانش متهم کرده‌اند.
انتهای پیام/