آغاز کشت کلزا در شهرستان رودبار
آغاز کشت کلزا در شهرستان رودبار

ره نگار/ مدیر جهاد کشاورزی شهرستان رودبار از آغاز کشت کلزا در این شهرستان خبر داد و گفت: اولین کشت دانه روغنی کلزا در سطح دو هکتار از اراضی شالیزاری منطقه میان لات توسط آقای علی محمد پور آغاز شد. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ره نگاران؛ سروش ابراهیمی با‌بیان این خبر گفت: کلزا به […]

ره نگار/ مدیر جهاد کشاورزی شهرستان رودبار از آغاز کشت کلزا در این شهرستان خبر داد و گفت: اولین کشت دانه روغنی کلزا در سطح دو هکتار از اراضی شالیزاری منطقه میان لات توسط آقای علی محمد پور آغاز شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ره نگاران؛ سروش ابراهیمی با‌بیان این خبر گفت: کلزا به عنوان یکی از محصولات استراتژیک به شمار می‌ رود که توسعه کشت آن می تواند بی نیازی کشور از واردات دانه های روغنی را به دنبال داشته باشد.

وی افزود: توسعه و ترویج کشت کلزا در مزارع کشاورزی علاوه بر سودآور بودن، افزایش حاصلخیزی، افزایش عملکرد غلات و ایجاد تناوب، پایداری تولید گندم در تناوب، کاهش آفات و علفهای هرز و کمک به خودکفایی کشور برای واردات روغن نباتی، می‌تواند در افزایش بهره وری در مزارع نقش بسزایی داشته باشد.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان رودبار ادامه داد: رعایت تاریخ زمان کشت این محصول تاثیر زیادی در افزایش عملکرد آن خواهد داشت که از کلزاکاران شهرستان در خواست داریم کشت محصول خود را در زمان تعیین شده انجام دهند تا با آغاز فصل سرما مزارع دچار خسارت سرمازدگی نشود.

سروش ابراهیمی با بیان اینکه برنامه کشت دانه روغنی کلزا در شهرستان از ۲۶ مهرماه آغاز و تا ۲۰ آبان ماه سالجاری ادامه دارد، گفت: توزیع بذربا قیمت دولتی و تحویل انواع کود، سموم علف کش، اعطای تسهیلات بانکی سرمایه در گردش (کشاورز کارت )، در اختیار گذاشتن دستگاه ساقه خرد کن، خرید تضمینی ( به ازای هر کیلوگرم ۱۵هزار تومان) از جمله حمایت های جهاد کشاورزی است.

  • منبع خبر : روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی گیلان