آغاز پاکسازی و جمع آوری سنبل آبی تالاب انزلی
آغاز پاکسازی و جمع آوری سنبل آبی تالاب انزلی

ره نگار/ سرپرست اداره حفاظت محیط زیست شهرستان بندرانزلی از آغاز عملیات جمع آوری و پاکسازی گیاه مهاجم سنبل آبی در تالاب بین‌المللی انزلی خبر داد. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ره نگاران؛ سید فرشید فلاح با اعلام این خبر گفت: با دستور اکید مدیر کل حفاظت محیط زیست استان مبنی بر تسریع در روند […]

ره نگار/ سرپرست اداره حفاظت محیط زیست شهرستان بندرانزلی از آغاز عملیات جمع آوری و پاکسازی گیاه مهاجم سنبل آبی در تالاب بین‌المللی انزلی خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ره نگاران؛ سید فرشید فلاح با اعلام این خبر گفت: با دستور اکید مدیر کل حفاظت محیط زیست استان مبنی بر تسریع در روند پاکسازی و جمع آوری گیاه مهاجم سنبل آبی، این اقدام به همت یگان حفاظت محیط زیست بندرانزلی در محدوده تالاب غرب هم زمان با هفته محیط زیست صورت گرفت.
فلاح ادامه داد: پاکسازی تالاب انزلی از گیاه مهاجم سنبل آبی در ادامه بصورت مکانیزه و با دستگاه شناور دروگر سنبل آبی انجام خواهد شد.
وی در ادامه اظهار داشت: سنبل آبی به علت رشد سریع در محیط‌های آبی و تهدیدهایی که می‌تواند بر اکوسیستم‌های آبی تحمیل نماید، یکی از خطرناک‌ترین گونه‌های گیاهی مهاجم در دنیا است و از تهدیدهای جدی برای تنوع‌ زیستی تالاب‌های دنیا به جزء برخی از تالاب‌های آمریکای جنوبی که بومی آن می‌باشد، به شمار می‌آید.

  • منبع خبر : روابط عمومی حفاظت محیط زیست استان گیلان