آغاز توزیع بذر اصلاح شده گندم بین کشاورزان شهرستان رودبار 
آغاز توزیع بذر اصلاح شده گندم بین کشاورزان شهرستان رودبار 

ره نگار/ مدیر جهاد کشاورزی شهرستان رودبار گفت: با توجه به برنامه کشت پاییزه گندم و جو در سال زراعی ۱۴۰۰ – ۱۴۰۱،  بذر مورد نیاز کشاورزان شهرستان تامین شده است و نگرانی در این خصوص وجود ندارد. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ره نگاران؛ سروش ابراهیمی گفت: در این راستا، اولین محموله بذر اصلاح […]

ره نگار/ مدیر جهاد کشاورزی شهرستان رودبار گفت: با توجه به برنامه کشت پاییزه گندم و جو در سال زراعی ۱۴۰۰ – ۱۴۰۱،  بذر مورد نیاز کشاورزان شهرستان تامین شده است و نگرانی در این خصوص وجود ندارد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ره نگاران؛ سروش ابراهیمی گفت: در این راستا، اولین محموله بذر اصلاح شده گندم به شهرستان رودبار وارد و توزیع آن بین متقاضیان کشت گندم پاییزه آغاز شده است.

مدیر جهادکشاورزی شهرستان با بیان اینکه شرایط بذر گندم در شهرستان پایدار است و توزیع آن بر اساس سهمیه‌های ابلاغی صورت می‌گیرد افزود: نکته مهم‌ دیگر در کنار بحث بذر، استفاده از کودهای کشاورزی بویژه کود فسفات و پتاس است که متاسفانه با توجه به افزایش قیمت آن در سال گذشته استفاده از آن‌ها توسط کشاورزان بسیار کاهش یافته ودر همین راستا همزمان با توزیع بذر، عرضه کودهای شیمیایی نیز توسط کارگزاریهای توزیع در دستور کار قرار گرفته است.

وی تصریح کرد: با توجه به قیمت خرید تضمینی هفت هزار و ۵۰۰ تومان محصول گندم که قیمت مناسبی هست و تمام هزینه‌ها از جمله افزایش قیمت کود در آن لحاظ شده است، امیدواریم کشاورزان ترغیب شوند تا کشت دیم و آبی را به بهترین شکل ممکن با استفاده مناسب از نهاده‌ها در سال زراعی جدید پیش ببرند.

وی اظهار داشت: باتوجه به تجربیات سال گذشته و به منظور جلوگیری از ایجاد ازدحام و رعایت پروتکل‌های بهداشتی، کشاورزان خرید بذر را به روزهای پایانی فصل کشت موکول نکنند.

وی یادآورشد: کشاورزان بخش مرکزی برای خرید بذر به مرکز جهاد کشاورزی رستم آباد و بخش های دیگر به مراکز جهادکشاورزی بخش خود مراجعه نمایند.

  • منبع خبر : روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی گیلان