آغاز بکار نانوایی آسایشگاه معلولین و سالمندان رشت
آغاز بکار نانوایی آسایشگاه معلولین و سالمندان رشت

ره نگار/ همزمان با سالروز ولادت مولای متقیان حضرت علی (ع) و به نیت درآمدزایی بیشتر و خدمات دهی بهینه به ۴۰۰ مددجوی بستری در آسایشگاه معلولین وسالمندان رشت، نانوایی این مرکز افتتاح و به بهره برداری رسید. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ره نگاران؛ مدیرعامل آسایشگاه و سالمندان گیلان با اعلام این خبر گفت: […]

ره نگار/ همزمان با سالروز ولادت مولای متقیان حضرت علی (ع) و به نیت درآمدزایی بیشتر و خدمات دهی بهینه به ۴۰۰ مددجوی بستری در آسایشگاه معلولین وسالمندان رشت، نانوایی این مرکز افتتاح و به بهره برداری رسید.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ره نگاران؛ مدیرعامل آسایشگاه و سالمندان گیلان با اعلام این خبر گفت: با توجه به تورم و افزایش هزینه های سرسام آور اجناس و نیز لغو بازدید های مردمی بخاطر جلوگیری از شیوع بیماری منحوس کرونا و علیرغم کمکهای مردم نیکوکار و بزرگوار، این مرکز همچنان با مشکلات مالی دست و پنجه نرم می کند.
حاج آقا حسینی افزود: با تلاش های بی وقفه  و با راه اندازی مغازه جنب آسایشگاه نخستین گام مهم خود را به نیت درآمدزایی  و ارائه خدمات بهتر به جامعه هدف داریم. که شایسته است از همکاری شهردار محترم منطقه ۴ سرکارخانم گل احضار قدردانی و تشکر نمایم.
وی با بیان اینکه پخت نان گرم و درآمدزایی به نفع ۴۰۰ مددجوی آسایشگاه از جمله اهداف راه اندازی این نانوایی بود گفت: انشالله در آینده نزدیک شاهد تکمیل و بهره برداری ازسایر مغازه های این مرکز مردمی نیز خواهیم بود.
مدیر عامل آسایشگاه معلولین و سالمندان گیلان با اشاره به این نکته که این مرکز با بیش از ۵۰ سال قدمت هم اکنون میزبان ۴۰۰ نفر می باشد که از این رقم بیش از ۱۷۰ نفر بی سرپرست بوده و با دستور احکام قضایی در اینجا بستری هستند که هزینه های نگهداری این مجموعه توسط مردم تامین میشود که جای بسی تقدیر دارد.
حسینی تصریح کرد: مددجویان آسایشگاه از سراسر کشور دراین مرکز بستری هستند و تقریبا ۲۰ نفر از آنان از شهرهای مختلف کشور دراین مکان نگهداری میشوند.
وی همچنین ضمن قدردانی از مردم نیکوکارکه با وجود شرایط سخت جامعه و تورم و نیز بحران کرونا همچنان به کمکهای خود به این مرکز تداوم داده و میدهند، افزود: درطول این مدت که از شیوع بیماری میگذرد آثار مشکلات ناشی از بیماری بیشتر از همه دامنگیر آسایشگاه شده است که ضرورت تداوم کمکهای مردمی به ویژه در شرایط کرونا بیش از پیش احساس میشود و انتظار می رود که مردم عزیز کماکان با دست های مهربانشان به یاری این مجموعه خیریه بشتابند تا انشالله بتوانیم با‌ ایجاد محیطی شاد و بهتر برای ارائه خدمات به مددجویان در ایجاد آرامش هرچه بهتر و بیشتر به این قشر ناتوان گام برداریم.
مدیرعامل آسایشگاه سالمندان و معلولین گیلان با بیان اینکه ارزشمندی جایگاه پدر و مادر در اسلام و قران بسیار سفارش شده تاکید کرد: خانواده هایی که سالمند و معلول دارند تا جایی که امکان دارد خودشان از عزیزانشان در منزل نگهداری نمایند. چرا که خانه جایی است که هیچ جایگزینی برای آن وجود ندارد.
حاج آقا حسینی همچنین تصریح کرد: ما همچنان با توکل بر خدای بزرگ و پیگیریهای مستمر و ایجاد درآمد پایدار، نیازمند یاری و کمک مردم خیر در تمامی زمینه های اعم‌از نقدی و غیر نقدی هستیم‌.
گفتنی است، خیرین و مردم شریف استان گیلان در صورت تمایل می توانند به منظور ارایه کمک نقدی به مرکز از طریق شماره کارت زیر ۵۰۲۹۰۸۷۰۰۰۳۳۰۷۱۵ یاری رسان‌ ما باشند و همچنین برای کمک های غیر نقدی نیز می توانند به عضویت آسایشگاه در آیند و در راستای حمایت از مددجویان، ما را همراهی کنند.

 

 

  • منبع خبر : پایگاه اطلاع رسانی ره نگاران