آزادی بانوان در پیروی از ارزش‌های فاطمی و زینبی تحقق می‌یابد
آزادی بانوان در پیروی از ارزش‌های فاطمی و زینبی تحقق می‌یابد
ره نگار/ کرم بیجاری با بیان اینکه آزادی واقعی بانوان، تنها در پیروی از ارزش‌های فاطمی و زینبی تحقق می‌یابد گفت: ما بانوان با شرکت در مانور زینبی، جایگاه حقیقی زن را به نیت تعجیل در فرج حضرت مهدی زهرا(س) نشان می دهيم.

ره نگار/ کرم بیجاری با بیان اینکه آزادی واقعی بانوان، تنها در پیروی از ارزش‌های فاطمی و زینبی تحقق می‌یابد گفت: ما بانوان با شرکت در مانور زینبی، جایگاه حقیقی زن را به نیت تعجیل در فرج حضرت مهدی زهرا(س) نشان می دهیم.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ره نگاران؛ نوشین کریمی_ مینا کرم بیجاری_ مسئول بانوان ستاد عتبات و عالیات استان گیلان در مسبر پیاده روی اربعین، با بیان اینکه، آزادی واقعی بانوان، تنها در پیروی از ارزش‌های فاطمی و زینبی تحقق می‌یابد اظهار کرد: در این دوره وانفسا که سردمداران پلید شیطان، زن را حربه دست خود قرار داده‌اند، ما بانوان با شرکت در مانور زینبی می‌خواهیم جایگاه حقیقی زن را به نیت تعجیل در فرج حضرت مهدی زهرا سلام‌اللّه‌علیها، نشان دهیم.

وی با اشاره به اینکه، امشب پیاده روی ام را به سمت کربلا شروع کرده ام، افزود: از ابتدای حرکتم شاهد شور و شوق مردم در این جریان دلی هستم که به راحتی نمی توان از آن گذشت.

کرم بیجاری گفت: چون روزها گرم است شب ها بیشتر پیاده روی انجام می شود ولی وقتی مردمی را می بینیم که همسر بیمارشان را سوار ویلچر کرده و حمل میکنند، پدر و مادری که فرزندان خردسال خود را یکی در آغوش و یکی در کالسکه به همراه دارند و یا پیر زنان و پیر مردانی که با شور وصف ناپذیری مثل جوانان در این حرکت جهانی حضور پیدا کرده اند، بیشتر تلاش می کنیم که از این قافله عقب نمانیم.

وی با تاکید بر اینکه، هیچ زبان و هیچ تصویری نمی تواند این صحنه ها را توصیف کند خاطر نشان کرد: جوانان دهه هشتادی را می بینم که با علاقه و عشق در کنار مردمی که سال های پیش این راه را تجربه کرده اند قرار گرفته اند تا خود نیز، لذت این راه را تجربه کنند.

کرم بیجاری تصریح کرد: اینجا چشم جز عشق و دلدادگی چیزی نمی بیند، بعضی ها به صورت پابرهنه روی این آسفالتی که واقعا داغ و سوزان است قدم بر میدارند و کسی چه میداند در دل و نیتشان چه می خواهند.

وی همچنین با ابراز امیدواری از اینکه، خداوند به شایستگی این قدم ها را قبول کند، اظهار کرد: تعریق بدن زیاد است و مردم نیاز شدیدی به آب سرد و شرب دارند و خیلی به دنبال غذا نیستند.

کرم بیجاری با اشاره به اینکه استان گیلان ۳۲ موکب در مسیر پیاده روی اربعین حسینی از نجف تا کربلا دارد، اظهار کرد: مسئول دو موکب فاطمه الزهرا رشت و منتظران ظهور کوچصفهان بانوان ما هستند که بخوبی مدیریت این مواکب را بر عهده دارند.

  • نویسنده : نوشین کریمی
  • منبع خبر : پایگاه اطلاع رسانی ره نگاران